Liga Mistrzów. Jutro mecz Borussia Dortmund – Legia Warszawa

Po reprezentacyjnej przerwie powraca piłkarska Liga Mistrzów. Jutro swoje spotkanie rozegra Legia Warszawa, która na gorącym terenie w Dortmundzie zmierzy się z tamtejszą Borussią.


Komplet trzech porażek, zaledwie jedna strzelona bramka, aż trzynaście straconych i ostatnia pozycja w tabeli – tak przedstawiała się sytuacja Legii Warszawa na półmetku fazy grupowej Ligi Mistrzów. W czwartej kolejce tych rozgrywek mistrzowie Polski sensacyjnie jednak zremisowali z Realem Madryt. Taki wynik z obrońcą tytułu, a także doskonała postawa Legionistów w lidze zrobiły wrażenie nawet na niemieckich piłkarzach. Potwierdził to dzisiaj obrońca Borussii Matthias Ginter.

Myślę, że ta drużyna nie będzie miała wiele wspólnego z tamta ekipą. Legia zdołała wywalczyć jeden punkt z Realem, ma też serię zwycięstw w lidze. Został zmieniony trener – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej obrońca BVB Matthias Ginter.

Jacek Magiera, który po pamiętnej klęsce 0:6 z niemiecką ekipą w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów przejął stery mistrzów Polski, powiedział, że nie chce wracać do tamtego spotkania zaznaczając, że odpowiednie wnioski z tej porażki zostały wyciągnięte.

Ten mecz z września był takim meczem, który włożyliśmy do szafy, zamknęliśmy ją i nie patrzymy tam. Dlatego, że takie spotkania się zdarzają. My jesteśmy zupełnie innym zespołem i chcemy patrzeć na to, co jest dziś, co jest przed nami.

Opiekun mistrzów Polski podkreślił, że celem jego drużyny na jutro jest dobry występ.

Mogę powiedzieć że jest to zespól bardzo dobry, ale my to wszystko wiemy. Natomiast chcemy się jutro dobrze zaprezentować i zrobić wszystko, żeby mówiono o nas w pozytywnym kontekście.

Mecz mistrzów Polski z niemiecką ekipą odbędzie się bez zorganizowanych grup kibiców z Warszawy To efekt środków zapobiegawczych zastosowanych przez UEFA po wydarzeniach w Madrycie.


Sport.RIRM

drukuj