Ekstraklasa. Trzecia z rządu porażka płockiej Wisły, podział punktów w Białymstoku

W piątkowych meczach otwierających 33. kolejkę Ekstraklasy Cracovia pokonała na własnym terenie Wisłę Płock 3:0, zaś w Białymstoku Jagiellonia podzieliła się punktami z Legią Warszawa, remisując 2:2.

Płocczanie jechali na stadion przy ul. Kałuży po dwóch porażkach: z Termaliką oraz Wartą Poznań. W zupełnie innych nastrojach przystępowali do tego starcia gracze Cracovii, którzy w ostatnich czterech spotkaniach wywalczyli osiem punktów, nie ponosząc porażki.

Pasy bardzo szybko, bo już w 9. minucie, znalazły sposób na defensywę rywala. Na listę strzelców wpisał się Kamil Pestka, który pokonał golkipera gości płaskim strzałem swoją gorszą, prawą nogą. W 30. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Lewy defensor uderzył tym razem lewą nogą z kilkunastu metrów, a piłka po rykoszecie od Dominika Furmana zmyliła Damiana Węglarza.

W drugiej połowie nadal atakowali gospodarze. Na bramkę strzelali Sergiu Hanca i Otar Kakabadze, ale zabrakło im celności. Wisła nie potrafiła stworzyć sobie żadnej dogodnej okazji pod bramką Cracovii. Kibice zobaczyli jednak w tym meczu jeszcze jedno trafienie. Jego autorem został Mathias Rasmussen, który sprytnie uderzył po ziemi sprzed pola karnego. Nafciarze ponieśli trzecią porażkę z rzędu, natomiast Pasy notują serię pięciu spotkań bez przegranej w lidze.

Podbudowana wygraną z Górnikiem Zabrze Legia kolejnych punktów szukała w Białymstoku w starciu z Jagiellonią, która ostatnie ligowe zwycięstwo zanotowała 3 kwietnia.

Pierwszą wartą odnotowania okazję stworzyli sobie mistrzowie Polski w 25. minucie. Płasko w kierunku długiego rogu strzelał Paweł Wszołek, ale znakomicie interweniował Zlatan Alomerović. W odpowiedzi z kilku metrów główkował Tomas Prikryl, ale dobrze ustawiony Cezary Miszta nie miał problemów z interwencją.

Worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej części gry. W 48. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Israela Puerto, który kopnął do siatki z kilku metrów po rzucie rożnym. Legia doprowadziła do remisu w 70. minucie dzięki ładnemu i trudnemu technicznie uderzeniu Tomasa Pekharta. Kilka minut później arbiter podyktował rzut karny dla Jagielloni, a jedenastkę na gola zamienił Jesus Imaz. Stołeczny klub zdołał jednak doprowadzić do remisu. Stało się tak po samobójczym trafieniu Michała Pazdana w 85. minucie.