Polacy za granicą. Dzień gry w kratkę

W różnych nastrojach z boiska schodzili dzisiaj kadrowicze Adama Nawałki. Z trzech punktów cieszyli się Jakub Błaszczykowski i Igor Lewczuk. Goryczy porażki zaznali Łukasz Fabiański oraz Kamil Grosicki, a z ławki rezerwowych nie podniósł się Paweł Wszołek. Zapraszamy na podsumowanie występów reprezentantów Polski za granicą.

Łukasz Fabiański wpuścił dwa gole w meczu przeciwko ekipie Artura Boruca. Bournemouth pokonało Łabędzie 2:0. Sam „Fabian” nie miał jednak zbyt wiele szczęścia. Pierwsza bramka to rykoszet po strzale Benika Afobe. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki obok bezradnego golkipera reprezentacji Polski. Kolejne trafienie to sytuacja sam na sam z Afobe. Anglik spokojnie przymierzył obok Fabiańskiego, a futbolówka odbiła się jeszcze od słupka. Za swój występ golkiper został oceniony na 6.3 (skala 1-10, whoscored.com).

Nieco ponad dwadzieścia pięć minut na murawie spędził Kamil Grosicki. Skrzydłowy Hull City nie zdołał jednak odmienić losów rywalizacji (wchodził przy 0:1), w której Tygrysy uległy Evertonowi aż 0:4. Sam „Grosik” zaliczył zaledwie 60% skutecznych podań (6/10) i nie zagroził Joelowi Roblesowi żadnym strzałem. Jego gra została oceniona na 5.9. Całe spotkanie w Championship na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Wszołek. Jego Queens Park Rangers rozgromił w tym czasie Rotherham United 5:1.

Drugi raz z rzędu cały pojedynek w Ligue 1 rozegrał Igor Lewczuk. Po porażce z liderującym Monaco Żyrondyści rozgromili na własnym terenie Montpellier (5:1). Polak wygrał jeden powietrzny pojedynek i pewnie pracował w obronie, zaliczając kilka odbiorów. Został oceniony na 6.7, co było jedną ze słabszych not w jego zespole.

Czwarty z rzędu ligowy mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Jakub Błaszczykowski. „Kuba” zdążył się wykurować po urazie pleców, z powodu którego miało go zabraknąć na boisku. Były kapitan naszej reprezentacji zagrał na prawej obronie. W defensywie wyróżniał się pewnymi interwencjami, a w ofensywie próbował napędzić strachu rywalom i chętnie konstruował ataki prawą stroną. Zanotował pięćdziesiąt dokładnych podań (na sześćdziesiąt dwie próby – 81%) i oddał jeden strzał na bramkę rywali. Wilki wygrały z Darmstadt 1:0. Błaszczykowski został oceniony na 7.0.

***

Championship – 38. kolejka:

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) – całe domowe spotkanie z Rotherham United FC na ławce rezerwowych (5:1)

Premier League – 29. kolejka:

Kamil Grosicki (Hull City) – od 64. minuty w wyjazdowym meczu przeciwko Evertonowi FC (0:4)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w wyjazdowym pojedynku z AFC Bournemouth (0:2)

Ligue 1 – 30. kolejka:

Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – 90 minut w wygranym na własnym terenie spotkaniu z Montpellier HSC (5:1)

Bundesliga – 25. kolejka:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – 90 minut w wygranym 1:0 na wyjeździe meczu z SV Darmstadt
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w wygranym przed własną publicznością starciu z FC Ingolstadt (1:0)