WTA Finals: Pewne zwycięstwo Sereny Williams w meczu otwarcia

Amerkanaka Serena Willimas (1.) wygrała z Serbką Aną Ivanovic (7.) 6:4, 6:4 w meczu otwarcia BNP Paribas WTA Finals Singapore.

Serena Williams choć jest zdecydowaną faworytką do wygrania całego turnieju, to jednak nie może być pewna zdobycia siódmego tytułu w tym sezonie. Powodem są problemy ze zdrowiem liderki światowych list, która do dzisiejszego pojedynku treningi rozpoczęła dopiero tydzień temu

Tryumfatorka tegorocznego US Open szybko wyszła na prowadzenie 4:1. Zdominowaał Ivanovic asami serwisowymi, których miała aż dwanaście (Serbka ani jednego). Obecność na widowni rodziców Ivanovic przysporzyła jej skrzydeł. Dzięki temu zdołała przełamać Williams i doprowadzić do remisu.

Najważniejsze akcje meczu rozegrały się w dziewiątym gemie. Niezawodny backhand Williams dał jej minimalną przewagę, dzięki której okazała się lepsza i wygrała partię do czterech.

Co ciekawe, po pierwszych serwisach więcej piłek wygrywała Ivanovic (60 procent), natomiast po drugich podaniach lepsza była już wyżej notowana rywalka (55 procent).

Drugi set w piękne zaciemnionej oprawie kortu zaczął się od przełamań po obu stronach. Tenisistki nie ustępowały na ani na chwilę. Doprowadziły do stanu 4:4. Partię okraszały genialne skróty Ivanovic, które paradoksalnie skutecznie broniła nie słynąca z szybkiego biegania, Amerkanka. Po jednej z takich obron dała upust swoim emocjom, jednocześnie będąc, już za kilka sekund, bardzo skupiona. To był sygnał dla dalszej dominacji numer jeden światowych rankingów. Przełamała Serbkę i wygrała spotkanie 6:4, 6:4.

Był to dziewiąty pojedynek obu tenisistek, w których aż ośmiokrotnie lepsza okazała się Serena Williams.

Sport/RIRM

drukuj