Ekstraklasa. Lider remisuje u siebie z Pogonią

Bezbramkowym remisem zakończyło się ostatnie spotkanie 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy między Jagiellonią Białystok i Pogonią Szczecin. Podopieczni Michała Probierza nie wykorzystali szansy, by odskoczyć najgroźniejszym rywalom na co najmniej dwa punkty. Mimo to nadal przewodzą ligowej tabeli.

Trener Jagiellonii Micha³ ProbierzTo drugie spotkanie piłkarzy obu drużyn w tym tygodniu. W Pucharze Polski zdecydowanie lepsi okazali się Portowcy, którzy zwyciężyli 4:1. W Ekstraklasie Jaga nie przegrała jednak od ponad miesiąca, notując przy tym doskonałą passę czterech triumfów z rzędu.

W ekipie gospodarzy widać było brak Konstantina Wasiljewa. Jaga miała problem z kreowaniem sytuacji bramkowych, a żaden z zawodników nie był w stanie wypełnić luki po Estończyku. Szansę na gola jako pierwsi wypracowali przyjezdni. Adam Frączczak miał przed sobą jedynie Mariana Kelemena, jednak nie trafił w światło bramki. Ostatnie minuty pierwszej połowy mogły przynieść gola przepięknej urody dla Jagiellonii. Z przewrotki uderzał Ivan Runje, a futbolówka odbiła się od słupka.

Bramkarz Dawid Kud³aLepszą jakość w grze lidera Ekstraklasy mieli zagwarantować wprowadzeni po przerwie Karol Świderski i Damian Szymański. Ten ostatni mógł stać się bohaterem swojej drużyny, jednak jego próba z półobrotu po interwencji Dawida Kudły wylądowała na słupku. W kolejnych minutach odpowiedzialność za poczynania ofensywne zespołu wziął na siebie Fiodor Cernych. Litwin nie przechylił jednak szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

Choć bezbramkowy remis nie może cieszyć podopiecznych Michała Probierza, cenny punkt pozwolił im na utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli. Do tej pory Jaga zapisała na swoim koncie 23 oczka, tyle samo, co druga w stawce Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Pogoń, która zgromadziła 11 punktów, jest 11.