Polacy za granicą. Teodorczyk na plusie, Milik na minusie

Łukasz Teodorczyk po raz kolejny w obecnym sezonie został bohaterem Anderlechtu Bruksela. Reprezentant Polski zdobył gola, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Standard Liege 1:0. Na przeciwnym biegunie znalazł się natomiast Arkadiusz Milik, który był jednym ze słabszych zawodników w przegranym przez SSC Napoli meczu z Atalantą Bergamo (0:1).

„Teo” jedyną bramkę w meczu zdobył w 79. minucie, kiedy to wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową z pięciu metrów zapewnił Fiołkom komplet punktów w pojedynku ze Standardem Liege (1:0). Dla Polaka było to już piąte ligowe trafienie, a jego Anderlecht po dzisiejszej wygranej umocnił się na drugiej pozycji w tabeli.

Atalanta Bergamo vs SSC NapoliZe swojego występu z pewnością nie był zadowolony z kolei Arkadiusz Milik. 22-latek – poza jedną mocną próbą, z którą poradził sobie w pierwszej połowie Etrit Berisha – nie pomógł Napoli w wywalczeniu choćby jednego punktu w starciu z Atalantą Bergamo (0:1). Bardzo aktywny był za to Piotr Zieliński, ale nie dostał on wystarczającego wsparcia ze strony kolegów.

Mimo trzech puszczonych goli, Łukasz Skorupski był jedną z jaśniejszych postaci w konfrontacji Empoli z Juventusem Turyn (0:3). Reprezentant Polski bardzo dobrze interweniował zwłaszcza przy dwóch strzałach Juana Cuadrado. Obie były najwyższej klasy. Sposób na naszego rodaka znaleźli dopiero po godzinie gry Paulo Dybala oraz dwukrotnie Gonzalo Higuain. Przy żadnej z bramek 25-latek nie miał nic do powiedzenia.

ITALY SOCCER SERIE AZ kompletu punktów mógł cieszyć się natomiast Wojciech Szczęsny, którego Roma pokonała przed własną publicznością Inter Mediolan 2:1. Polak pewnie spisywał się między słupkami, a kilka jego parad z pierwszej połowy meczu przyczyniło się do wygranej rzymian. W sytuacji sam na sam z Everą Banegą był bez większych szans.

Kolejne dobre spotkanie w barwach VfL Wolfsburg rozegrał Jakub Błaszczykowski. Kapitan Wilków swoimi odważnymi rajdami co rusz wprawiał w zakłopotanie defensywę Mainz i jako jeden z niewielu zagrażał bramce strzeżonej przez Jonasa Loessla. Ostatecznie jednak pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

***

Serie A 7. kolejka:

Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w przegranym meczu z Juventusem Turyn (0:3)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – rozegrał całe spotkanie i otrzymał żółtą kartkę w przegranym starciu z Atalantą Bergamo (0:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 90 minut w przegranym przez jego zespół pojedynku z Atalantą Bergamo (0:1)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w zwycięskim spotkaniu z Interem Mediolan (2:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – do 64. minuty w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z US Palermo (1:1)

Ligue 1 8. kolejka:

Maciej Rybus (Olympique Lyon) – spędził na boisku 90 minut w wygranym meczu z AS Saint-Etienne (2:0)

Bundesliga 6. kolejka:

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – zmieniony w 73. minucie w zremisowanym starciu z FSV Mainz (0:0)

Premier League 7. kolejka:

Bartosz Kapustka (Leicester City) – poza kadrą meczową w konfrontacji z Southampton FC (0:0)

Jupiler League 9. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – rozegrał 88 minut i zdobył gola w zwycięskim spotkaniu ze Standardem Liege (1:0)