Copa del Rey: Real nie dał szans Atletico

W pierwszym meczu półfinałowym Copa del Rey Real Madryt pewnie pokonał na Estadio Santiago Bernabeu Atletico Madryt i jest bardzo blisko awansu do finału rozgrywek.

Mecz poprzedziła minuta ciszy w hołdzie dla zmarłego kilka dni temu Luisa Aragonesa, trenera reprezentacji Hiszpanii, który zdobył z nią m.in mistrzostwo Europy w 2008 roku.

W 17 minucie Real wyszedł na prowadzenie – zza pola karnego uderzył Pepe, piłka odbiła się od Insuy, zmieniła tor lotu i wpadła do siatki.
Kilkanaście minut później klasę pokazał Timo Courtois, bramkarz Atletico pewnie wybronił strzały Jese i Modrića.
Lider linii ofensywnej Atletico – Diego Costa z pewnością w tym spotkaniu nie m

iał łatwego życia. Na krok nie odstępował go Pepe, który skutecznie przerywał – czesto faulem – akcje Brazylijczyka.
W 51 minucie Ronaldo „zatańczył” w polu karnym i oddał strzał jednak Courtois bez problemów poradził sobie z tym uderzeniem.

Chwilę później wspaniałą akcję przeprowadzili Królewscy! Modrić przerzucił piłkę na lewą stronę do Di Marii, Argentyńczyk zszedł z nią do środka i widząc wbiegającego pomiędzy rywali Jesego posłał do niego futbolówkę – pomocnik Realu uderzył z pierwszej piłki i podwyższył wynik spotkania. Cudowna asysta Di Marii. Real – Atletico 2:0!
W 71 minuce Królewskich przed stratą bramki uratował Modrić, Chorwat wybił piłkę z linii bramkowej.
Dwie minuty później Di Maria podwyższył na 3:0 – drugi raz w tym spotkaniu piłka wpadła do siatki po rykoszecie. Niebywałe szczęście Realu.

Na uwagę zasługuje znakomita postawa Di Marii oraz Modrića, którzy brylowali w drużynie Los Blancos.
Rewanż w najbliższy wtorek na Estadio Vicente Calderon.

Real Madryt – Atletico Madryt 3:0