Ekstraklasa. Rozpoczęła Jagiellonia, skończyła Legia

Jagiellonia prowadziła niemal przez cały mecz. W końcówce pojedynku do siatki trafił Sandro Kulenović, który uratował cenny punkt dla Legii. Spotkanie na szczycie Lotto Ekstraklasy zakończyło się remisem 1:1.

Po serii świetnych wyników Wojskowi złapali małą zadyszkę. Choć prowadzili z Wisłą Kraków 2:0, to w ciągu pięciu minut stracili trzy bramki i ostatecznie musieli bronić się przed porażką. Skończyło się na 3:3. W lepszych humorach na murawę wychodzili zawodnicy Ireneusza Mamrota, bo przed tygodniem zdołali pokonać Pogoń Szczecin 2:1.

Gospodarze nie mogli zacząć lepiej. W 1. minucie z narożnika boiska w pole karne centrował Guilherme Sitya. Do piłki wyskoczył Ivan Runje i pokonał Arkadiusza Malarza. Mistrzowie Polski próbowali odrobić straty, ale nie stwarzali realnego zagrożenia pod bramką Mariana Kelemena. Jaga odgryzała się w kontrach. Jednak zarówno przy strzale Arvydasa Novikovasa, jak i Karola Świderskiego dobrze interweniował golkiper.

Po przerwie piłkarze Ireneusza Mamrota mogli postawić kropkę nad „i”, ale uderzenie Świderskiego wylądowało na słupku. Kwadrans przed końcem swojej okazji doczekał się Sebastian Szymański. Pomocnik spudłował po podaniu Jose Kante, choć lepszej okazji na gola Legia w tym spotkaniu nie miała.

W każdą minutą było coraz bardziej nerwowo. Gdy z bliska główkował Kante, Jagę uratował Kelemen. W 89. minucie bramkarz był już bezradny. Z rzutu wolnego w poprzeczkę huknął Martins. Skuteczna okazała się dobitka Sandro Kulenovicia. Gospodarze podjęli jeszcze walkę. Mimo to wynik nie uległ już zmianie.

W tabeli Lotto Ekstraklasy prowadzi Jagiellonia przed Legią. Obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt.