fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

FIFA World Cup 2018. Przedostatni sprawdzian przed mundialem

To jeden z ostatnich sprawdzianów reprezentacji Polski przed mundialem w Rosji. W Poznaniu białoczerwoni zmierzą się z Chile. Początek widowiska o godzinie 20:45.


Do rozpoczęcia mundialu pozostało 6 dni.

Mecze międzypaństwowe towarzyskie traktujemy jako jeden z etapów przygotowań do mistrzostw świata – mówił Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

Dlatego dziś biało-czerwoni – po ponad 2 miesiącach przerwy – wyjdą na murawę. Po towarzyskich meczach z Nigerią i Koreą Południową przyszedł czas na Chile.

Przypomina drużyny nie tylko naszego przeciwnika z Ameryki Łacińskiej Kolumbię, ale również pewne elementy gry z pierwszego naszego meczu z Senegalem – podkreślił szkoleniowiec biało-czerwonych.

Selekcjoner Adam Nawałka wskazuje, że do największych atutów Chile należy wyszkolenie techniczne. To drużyna, która dwukrotnie wygrywała w ostatnich latach Copa America – przypomina były reprezentant Polski Marek Motyka.

Reprezentacja jest perspektywiczna, młoda i ciekawa. Oni nie zakwalifikowali się, ale pokazali w eliminacjach, że grają jak równy z równym – powiedział Marek Motyka.

Polacy są jednak gotowi – nie tylko na dziś, ale też na mundial.

Jeżeli nie byłbym gotowy, to na pewno nie znalazłbym się w kadrze 23 zawodników. Mam nadzieję, że potwierdzę to na boisku – zaznaczył Jakub Błaszczykowski, pomocnik reprezentacji Polski.

My jako kolektyw, jako grupa lubimy się i to widać na boisku że jeden walczy za drugiego – zwrócił uwagę Grzegorz Krychowiak, pomocnik reprezentacji Polski.

Zmartwieniem jest jednak uraz Kamila Glika. Adam Nawałka zapowiada, że drużyna będzie gotowa – także na wariant, w którym obrońcy Monaco zabraknie w składzie na mundial.

Mamy przygotowany inny wariant i z pewnością będziemy starali się doskonalić naszą grę właśnie w innym wariancie personalnym – mówił Adam Nawałka.

Trzeba się zmierzyć z takim problemem.  To nie jest nowość w futbolu. Brazylia w 1962 roku straciła Pelego na początku imprezy, a została mistrzem świata bez Pelego – powiedział Jerzy Cierpiatka, dziennikarz sportowy.

Kontuzja Kamila Glika może zmusić selekcjonera do zmiany ustawienia.

Nie tylko wielki autorytet w zespole, ale solidny filar w obronie, zawodnik, który trzyma tę obronę – dodał Marek Motyka.

Tu rodzi się problem natury koncepcyjnej z Glikiem to na trzech obrońców, bez Glika to ryzyko byłoby zbyt duże – akcentował Jerzy Cierpiatka.

Pierwsze karty Adam Nawałka odkryje jeszcze dziś. Niewykluczone, że na boisko wyjdą ci zawodnicy, którzy wystąpią w pierwszym meczu mistrzostw świata z Senegalem. Początek widowiska z Chile o godzinie 20:45.

TV Trwam News/Sport.RIRM

drukuj