Ekstraklasa. Dwa mecze, 15 goli – niesamowite rozpoczęcie 32. kolejki

W piątkowych spotkaniach 32. kolejki Ekstraklasy padło 15 bramek. Radomiak Radom wysoko przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin (1:6). Natomiast w Warszawie miejscowa Legia pokonała Górnik Zabrze (5:3).

Zagłębie Lubin po raz pierwszy w historii zdobyło 6 goli w wyjazdowym meczu Ekstraklasy. W Radomiu pierwszy gol padł w 20. minucie. Patryk Szysz wrzucił na szesnasty metr do Filipa Starzyńskiego. Pomocnik uderzeniem z woleja otworzył wynik. Chwilę później Mateusz Bartolewski zacentrował do Kacpra Chodyny, który także przymierzył z dystansu. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Po ponad pół godzinie gry sam na sam z golkiperem stanął Szysz. Zdecydował się jednak wyłożyć piłkę do Chodyny. Ten podwyższył na 3:0.

Po zmianie stron gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył Karol Angielski. Później swój koncert kontynuowali przyjezdni. W 63. minucie z rzutu wolnego bramkę zdobył Starzyński. Pod koniec meczu podwyższyli Bartolewski i Tomasz Pienko.

***

W Warszawie worek z golami został rozwiązany już po 21 sekundach rywalizacji. Wtedy to Bartosz Slisz uderzeniem zza „szesnastki” pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Chwilę później Paweł Wszołek skutecznie wykończył zagranie Josue. Goście odpowiedzieli po kwadransie gry. Erik Janża dośrodkował do Krzysztofa Kubicy, który „główką” zmniejszył straty. Po pół godzinie Patryk Sokołowski przebił się między obrońcami i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 37. minucie mocnym strzałem z okolicy „szesnastki” do siatki trafił Lukas Podolski. Gospodarze nie powiedzieli ostatniego słowa. Przed przerwą wynik na 4:2 ustalił Sokołowski.

Po zmianie stron piłkarze wciąż oferowali sporo emocji. W 56. minucie uderzał Josue. Sandomierski odbił futbolówkę, ale nie poradził sobie z dobitką Portugalczyka. Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania Kubica głową skutecznie wykończył zagranie z rzutu wolnego. Ostatecznie warszawianie wygrali 5:3. Tym samym podopieczni Aleksandra Vukovicia zapewnili sobie utrzymanie w Ekstraklasie.