Liga Mistrzów. Dwa gole Ronaldo to za mało, Juventus wyeliminowany przez Lyon

Olbrzymia niespodzianka w Turynie. W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze Juventusu pokonali Olympique Lyon 2:1, ale wobec porażki 0:1 w pierwszym starciu pożegnali się z rozgrywkami.

Spotkanie nie mogło lepiej zacząć się dla podopiecznych Rudiego Garcii. W 10. minucie główny arbiter zawodów odgwizdał bowiem rzut karny dla gości za faul Rodrigo Bentancura na Houssemie Aouarze. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Memphis Depay i ładną podcinką a’la Panenka pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego.

Juventus potrzebował w tym momencie aż trzech goli, aby awansować do najlepszej „ósemki” Ligi Mistrzów. Zawodnicy Maurizio Sarriego nie potrafili jednak zagrozić defensywie zespołu z Francji. Mimo to, udało się gospodarzom doprowadzić do remisu chwilę przed przerwą. Miralem Pjanić trafił z rzutu wolnego bezpośrednio w rękę stojącego w murze Memphisa Depaya, a sędzia nie miał wyjścia i po raz kolejny wskazał na wapno. „Jedenastkę” bez problemów wykorzystał Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk w roli głównej ponowie wystąpił w 60. minucie meczu. Tym razem potężnym strzałem z osiemnastu metrów w kierunku prawego, górnego rogu bramki gości zaskoczył nie mającego większych szans w tej sytuacji Anthony’ego Lopesa. Jak się później okazało, wynik nie uległ już zmianie. Błysk geniuszu CR7 to było zbyt mało, aby „Stara Dama” mogła myśleć o czymś więcej niż 1/8 finału Champions League.

Lyon to jedna z rewelacji tegorocznej edycji najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w Europie. O półfinał ekipa z Francji zagra z Manchesterem City (15 sierpnia, godzina 21:00), z którym zmierzyła się w fazie grupowej poprzedniego sezonu Ligi Mistrzów i – co ciekawe – w dwóch spotkaniach z drużyną Pepa Guardioli wywalczyła aż cztery punkty (2:1 i 2:2).