Liga Mistrzów. Rodrygo pogrążył Manchester City! Real Madryt w finale

Rewanżowe spotkanie między Realem Madryt a Manchesterem City przyniosło ogrom emocji. Obywatele do 90. minuty byli pewni awansu. Dwie bramki Rodrygo doprowadziły jednak do dogrywki, w której lepsi okazali się „Królewscy” (3:1). Podopieczni Carlo Ancelottiego w finale zmierzą się z Liverpoolem.

Pierwsze spotkanie między Manchesterem City a Realem Madryt było najlepszą reklamą futbolu. Wiele boiskowej jakości zostało popartej wieloma golami, spośród których więcej zdobyli podopieczni Pepa Guardioli (4:3). W rewanżu początkowo lepiej prezentował się angielski zespół. W 20. minucie mocną próbę Bernanrdo Silvy odbił Thibaut Courtois, a przed przerwą z dystansu strzelał Phil Foden.

Po zmianie stron świetną okazję miał Vinicius Junior, ale z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. W 73. minucie Silva napędził akcję w środku pola, po czym podał do Riyada Mahreza. Skrzydłowy uderzył z ostrego kąta, dając prowadzenie Manchesterowi. Kiedy wydawało się, że goście mogą być pewni awansu, do głosu doszli „Królewscy”. W 90. minucie Karim Benzema zgrał wrzutkę w kierunku piątego metra. Przed golkipera wbiegł Rodrygo, który wyrównał wynik. Niespełna 90 sekund później było już 2:1. Dani Carvajal zacentrował w pole karne wprost na głowę Rodrygo. Brazylijczyk pewnie pokonał Edersona.

Doszło więc do dogrywki. Tam od początku świetnie czuli się piłkarze Realu. W 93. minucie Ruben Dias faulował w polu karnym Karima Benzema. Arbiter wskazał więc na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się sam poszkodowany. Francuski napastnik płaskim strzałem zapewnił swojemu zespołowi awans do finału Ligi Mistrzów.

Ostatni mecz tegorocznej edycji Champions League odbędzie się 28 maja. „Królewscy” zmierzą się w nim z Liverpoolem.