Euro 2016. Sensacyjny awans Islandczyków, Anglicy wyeliminowani!

Reprezentacja Islandii sensacyjnie pokonała Anglię 2:1 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Na gola Wayne’a Rooneya odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie spotkania Ragnar Sigurdsson oraz Kolbeinn Sigthorsson.

Anglia jak zwykle na wielkim turnieju uznawana była za faworyta. Od dawna jednak nie potrafiła przywieźć z dużej piłkarskiej imprezy medalu. Na początek zmagań w fazie pucharowej Synowie Albionu podejmowali Islandczyków i nikt nie spodziewał się większych problemów z awansem w wykonaniu podopiecznych Roya Hodgsona.

Round of 16 England vs IcelandZawodnicy obu drużyn szybko zadbali o odpowiednie emocje. Już w 4. minucie do siatki z rzutu karnego trafił Wayne Rooney. Po zaledwie stu dwudziestu sekundach do remisu doprowadził natomiast Ragnar Sigurdsson, który pewnie z niewielkiej odległości pokonał Joe Harta. Bliski szczęścia po drugiej stronie boiska był Dele Alli, jednak futbolówka po jego uderzeniu z powietrza poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

Round of 16 England vs IcelandW 18. minucie angielscy kibice musieli przełknąć gorzką pigułkę, bo ich pupile przegrywali 1:2 po trafieniu Kolbeinna Sigthorssona. Islandzki snajper mierzonym strzałem z piętnastu metrów dał prowadzenie swojej reprezentacji. Po okresie spokojniejszej gry okazję na wyrównanie zmarnował Harry Kane. Napastnik Tottenhamu Hotspur uderzył z powietrza, ale świetnym refleksem wykazał się Hannes Halldorsson.

Round of 16 England vs IcelandPo przerwie grę prowadzili piłkarze Larsa Lagerbaecka. Nieznacznie pomylił się Ragnar Sigurdsson, który złożył się do przewrotki na piątym metrze, jednak piłka trafiła prosto w Harta. Anglicy próbowali zmienić rezultat. Synowie Albionu mieli dzisiaj zwichrowane celowniki, co sprawiło, że trudno było bać się ich poczynań w ofensywie. Z minuty na minutę podopieczni Roya Hodgsona atakowali coraz większą liczbą zawodników, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu.

W efekcie Islandczycy nieoczekiwanie awansowali do ćwierćfinału, wyrzucając z turnieju Anglików. W kolejnej fazie Skandynawowie zmierzą się z Francją.