Liga Konferencji Europy. Legia przybliża się do awansu do fazy pucharowej!

Dziewięć punktów – to dorobek Legii Warszawa po czterech meczach fazy grupowej bieżącej edycji Ligi Konferencji Europy. Stołeczny zespół ponownie pokonał Zrinjskiego Mostar – tym razem przed własną publicznością – i jest blisko zapewnienia sobie prawa gry na wiosnę w europejskich pucharach.

Legia przystępowała do rewanżowego starcia z Bośniakami ze świadomością, że w przypadku zwycięstwa na dwa spotkania przed zakończeniem rywalizacji w swojej grupie LKE znajdzie się w bardzo dobrej sytuacji.

Podopieczni Kosty Runjaicia zaskoczyli rywali po raz pierwszy w 14. minucie gry. Josue dośrodkował z rzutu rożnego, piłka poleciała na drugi słupek, gdzie stał Rafał Austyniak, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę dał prowadzenie swojemu zespołowi. W 29. minucie sędzia – po chwili zastanowienia – podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na wbiegającym w pole karne Patryku Kunie. Jedenastkę pewnie wykorzystał Josue. Zrinjski stworzył sobie okazję na zdobycie bramki tuż przed przerwą, ale piłkarz gości, będąc kilkanaście metrów przed bramką, uderzył wysoko nad poprzeczką.

W drugiej połowie Legia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, jednocześnie tworząc sobie kolejne szanse bramkowe. W 60. minucie po wymianie kilku podań na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Steve Kapuadi, jednak minimalnie chybił. Kilka minut później po indywidulanej akcji Ernesta Muciego i zagraniu Josue z kilku metrów w bramkę nie trafił Paweł Wszołek. Wahadłowy Legii kolejną szansę miał kilkadziesiąt sekund później, gdy zamykał centrę z lewej strony boiska, jednak jego uderzenie zablokował obrońca rywali. Goście w końcówce dwukrotnie strzelali na bramkę Hładuna, jednak robili to zbyt słabo, by zaskoczyć golkipera stołecznego zespołu i spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Kosty Runjaicia 2:0.

Dzięki wygranej ze Zrinjskim legioniści mają 9 punktów i zajmują pierwsze miejsce w grupie E Ligi Konferencji Europy. Kolejny mecz stołeczny zespół rozegra 30 listopada w Birmingham z Aston Villą. Początek spotkania o godz. 21.00.