Liga Mistrzów. Manchester United dokonał niemożliwego i gra dalej

Minimalizm zgubił Paris Saint-Germain. Wszystkie statystyki – poza wynikiem – przemawiały za mistrzami Francji. A jednak, w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów ulegli oni Manchesterowi United 1:3. O losach widowiska zdecydował rzut karny podyktowany w doliczonym czasie gry.

Mistrzowie Francji nie dość, że grali u siebie, to jeszcze mieli dwa gole zaliczki. Na Old Trafford zwyciężyli 2:0.

Już początek widowiska przyprawił Thomasa Tuchela o niemały ból głowy. Thilo Kehrer zagrał piłkę wzdłuż linii obrony. Adresatem podania był Thiago Silva, ale Brazylijczyka uprzedził Romelu Lukaku. Napastnik oszukał golkipera i na wślizgu skierował futbolówkę do pustej bramki.

Była 12. minuta widowiska, kiedy wszystko wróciło do normy. Dani Alves podał prostopadle do Kyliana Mbappe. Francuz zagrał wzdłuż linii bramkowej, a na drugim słupku czekał już Juan Bernat. Obrońca z bliska pokonał Davida de Geę.

Wydawało się, że PSG kontroluje spotkanie. Gospodarze ponownie jednak wyciągnęli rękę do rywala. W 30. minucie z dystansu uderzył Marcus Rashford. Błąd popełnił Gianluigi Buffon, który nie utrzymał futbolówki w dłoniach. Jako pierwszy dobiegł do niej Lukaku i to on dał gościom nadzieję. Do awansu wciąż potrzebowali jeszcze jednego gola.

W szeregi mistrzów Francji wkradło się sporo nerwowości. Tylko na chwilę sytuację uspokoił Angel Di Maria. Argentyńczyk trafił do siatki, ale w tym wypadku radość była przedwczesna. Sędzia odgwizdał spalonego. Losy widowiska mógł rozstrzygnąć Kylian Mbappe. Znalazł się sam na sam z bramkarzem. Poślizgnął się przy próbie zwodu. Przy dobitce Juan Bernat obił słupek.

Niewiele wskazywało na to, że MU będzie jeszcze stać na wyprowadzenie groźnej akcji. Na strzał rozpaczy zdecydował się Diogo Dalot. Futbolówka odbiła się od ręki Presnela Kimpembe. Arbiter długo analizował powtórkę na monitorze. W końcu ogłosił werdykt i wskazał na wapno. Piłkarze PSG złapali się za głowę. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Marcus Rashford i to on wprowadził swój zespół do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Pojedynek ciągnął się jeszcze przez kilka minut, ale ataki gospodarzy okazały się bezproduktywne.