Premier League. Jan Bednarek zdobył gola, ale „Święci” ulegli „Wilkom”

To był słodko-gorzki mecz dla Jana Bednarka. Środkowy obrońca zdobył gola, ale jego Southampton FC przegrał na własnym terenie z Wolverhampton Wanderers 2:3.

Southampton FC – Wolverhampton Wanderers 2:3 (2:0)
Jan Bednarek 15′ Shane Long 35′ – Pedro Neto 53′ Raul Jimenez 65′ 76′

Nasz rodak otworzył wynik meczu w 15. minucie. Po centrze z rzutu wolnego w odpowiednim momencie wbiegł przed bramkę Ruiego Patricio i ładnym uderzeniem z pierwszej piłki w kierunku dalszego słupka zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

Dla Jana Bednarka był to pierwszy gol w bieżących rozgrywkach i drugi w karierze na boiskach Premier League. 23-latek stał się tym samym… najskuteczniejszym Polakiem w angielskiej ekstraklasie. Do tej pory bowiem po jednym trafieniu na koncie mieli również Robert Warzycha (Everton FC) oraz Marcin Wasilewski (Leicester City).

Southampton ostatecznie jednak przegrał 2:3, choć jeszcze do 53. minuty prowadził 2:0. Katem zespołu z St Mary’s Stadium okazał się Raul Jimenez, który najpierw odrobił straty, a na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego po raz drugi pokonał strzegącego bramki „Świętych” – Alexa McCarthy’ego.

Podopieczni Ralpha Hasenhuettla zajmują trzynaste miejsce w tabeli. Wolverhampton jest szósty.