Ekstraklasa. Remis Piasta, Cracovia ponownie bez zwycięstwa

Piast Gliwice zremisował na własnym stadionie z Cracovią 1:1. Na gola Mateusza Maka chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra odpowiedział Miroslav Covilo. W tabeli Ekstraklasy podopieczni Radoslava Latala tracą trzy punkty do liderującej Ligii.

Obie drużyny przystąpiły do meczu osłabione brakiem podstawowych zawodników. W zespole gospodarzy zabrakło Kristijana Ipsy oraz Marcina Pietrowskiego, a w Cracovii Piotra Polczaka i Macieja Dąbrowskiego.

Mateusz Mak Patrik MrazPierwsze fragmenty rywalizacji stały pod znakiem wyrównanej walki. Na strzał Jakuba Wójcickiego szybko odpowiedział Martin Nespor. Po kilku minutach minimalną przewagę uzyskali goście, ale nie przekłuło się to na klarowne okazje do zdobycia bramki. Miejscowi wykorzystali okres posuchy w formacji ofensywnej Pasów i to oni objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą do siatki trafił Mateusz Mak, który dobił piłkę odbitą przez Grzegorza Sandomierskiego po próbie Nespora.

Uros Korun Bartosz KapustkaDrugą połowę lepiej rozpoczęli krakowianie. Kornela Osyrę sprytnie zwiódł Tomas Vestenicky, jednak młody Słowak uderzył w boczną siatkę. Chwilę później Vestenicky przymierzył już celnie, ale jego strzał zatrzymał Jakub Szmatuła. Losy rywalizacji w 90. minucie rozstrzygnął Miroslav Covilo, który wykorzystał centrę Mateusza Wdowiaka, ustalając wynik spotkania na 1:1.

Piast stracił dwa oczka, w konsekwencji czego jego strata do Legii wynosi już trzy punkty. Cracovia plasuje się na 4. pozycji (24 oczka).