Mistrzostwa Polski księży w halowej piłce nożnej

W Toruniu zakończyły się XII mistrzostwa Polski księży w halowej piłce nożnej. Najlepsi okazali się księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Drugie miejsce wywalczyła archidiecezja przemyska, a trzecie diecezja sandomierska. W mistrzostwach uczestniczyły 23 reprezentacje kapłanów z diecezji całego kraju. Organizatorem turnieju była diecezja toruńska.

Na początek dnia tuż przed sportową rywalizacją księża wzięli udział we wspólnej Eucharystii.

– Nie jest to tylko wydarzenie sportowe to przede wszystkim spotkanie człowieka, drugiego człowieka. Spotkania ludzi pochodzących z różnych diecezji i reprezentujących różne diecezje Kościoła w Polsce – jednego Kościoła – zaznaczył ks. Andrzej Nowicki, kanclerz kurii diecezji toruńskiej.

Sport jest ważny w życiu człowieka hartuje ducha, kształtuje cnoty.

– To są cnoty, które nazywamy kardynalnymi. Wyrażają się one pięknie w sporcie. Bez nich nie można być ani dobrym człowiek, ani księdzem, ani sportowcem – mówił ks. Tomasz Tułodziecki.

W tym roku Mistrzostwa Polski księży w piłce halowej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W turnieju wzięły udział 23 reprezentacje poszczególnych diecezji.

– Nawiązują się takie przyjaźnie, księża dzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi, młodzieżą w parafiach i to jest wielki kapitał – mówił ks. Edward Pleń SDB, Krajowy Duszpasterz Sportowców.

– Poziom mistrzostw z roku na rok wzrasta – podkreślił ks. Wojciech Murawski, diecezjalny duszpasterz Kultury Fizycznej i Sportu.

– Sport nam pomaga w utrzymaniu kondycji duchowej – mogę przynajmniej powiedzieć tak o sobie, jeśli uprawiam sport. Jest nawet powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch i myślę, że to też w życiu księdza się spełnia – powiedział ks. Michał Szawan, uczestnik mistrzostw Polski księży.

Patronat medialny nad mistrzostwami objęła TV Trwam i Radio Maryja.

 

 

RIRM/TV Trwam News


drukuj