fot. twitter.com/fcbayern

Bundesliga. Niko Kovac od lipca trenerem Bayernu

Jak poinformował Bayern Monachium na swojej oficjalnej stronie internetowej, nowym trenerem mistrzów Niemiec zostanie Niko Kovac. Chorwat przejmie stery klubu ze stolicy Bawarii 1 lipca 2018 roku.


Medialne doniesienia z ostatnich dni znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości – Niko Kovac będzie nowym szkoleniowcem Bayernu Monachium, a 28-krotnego mistrza Niemiec przejmie od Juppa Heynckesa, który po zakończeniu bieżącego sezonu powróci na emeryturę.

Warto podkreślić jednak, że 46-latek nie był pierwszym wyborem zespołu z Bawarii. Wyżej bowiem stały notowania Thomasa Tuchela, Juliana Nagelsmanna czy Ralpha Hasenhuettla, ale każdy z nich nie potrafił przystać na warunki, jakie proponowali im włodarze monachijskiego klubu.

Niko Kovac podpisał kontrakt, który ma obowiązywać od 1 lipca 2018 roku do końca sezonu 2020/2021. Obecnie prowadzi Eintracht Frankfurt i z tą drużyną, dzięki bardzo dobrym występom w Bundeslidze, walczy o awans do Ligi Mistrzów. Do miejsca gwarantującego udział w fazie grupowej Champions League jego ekipa traci tylko dwa punkty. Chorwat był również zawodnikiem Bayernu w latach 2001 – 2003.

Sport.RIRM

drukuj