Serie A. Viola przerwała marsz Starej Damy

Fiorentina zremisowała na własnym boisku z Juventusem Turyn 0:0 w meczu inaugurującym zmagania 14. kolejki włoskiej Serie A. Tym samym zawodnicy z Florencji przerwali zwycięski marsz drużyny Massimiliano Allegriego, która trzy punkty zdobywała przez sześć kolejnych spotkań.

Mecz nie przyniósł zgromadzonym na stadionie kibicom wielu emocji. W pierwszej połowie Gianluigiego Buffona próbowali pokonać Juan Cuardado i Borja Valero. Z drugiej strony groźnie uderzał Fernando Llorente i gdyby nie dobre zachowanie na linii bramkowej jednego z zawodników Fiołków padłby gol. Druga odsłona nie była widowiskiem na miarę tak prestiżowego pojedynku. Żadna ze stron nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść.