Bundesliga. Borussia delikatnie odbija się od dna

Borussia Dortmund pokonała TSG Hoffenheim 1:0 w pierwszym meczu 14. kolejki ekstraklasy piłkarskiej Niemiec. Zwycięskiego gola, bardzo ważnego… w perspektywie walki o utrzymanie, zdobył dla gospodarzy w 17. minucie Ilkay Gundogan.

Całe spotkanie w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek. Piłkarze z Dortmundu, grający przed 80-tysięczną publicznością, mieli wiele okazji na podwyższenie wyniku, ale brakowało im skuteczności. Oprócz strzelca bramki wyróżnił się bardzo aktywny Pierre-Emerick Aubameyang.

Sześć dni po porażce z Eintrachtem Frankfurt (0:2) trener Juergen Klopp wprowadził do składu sporo zmian. Powrócił kontuzjowany filar obrony Mats Hummels. Na ławce rezerwowych zasiadło za to czterech innych mistrzów świata: bramkarz Roman Weidenfeller oraz Erik Durm, Kevin Grosskreutz i Matthias Ginter. Dwaj ostatni weszli na boisko dopiero w samej końcówce.

W pierwszej połowie goście ani razu nie zagrozili Borussii. Jednak tuż po przerwie w polu karnym Australijczyka Mitchella Langeraka zrobiło się bardzo gorąco, a Hummels wyręczył go, wybijając piłkę głową z linii bramkowej. Potem inicjatywę znów przejęli gospodarze. Dwukrotnie Aubameyang posłał futbolówkę do siatki, ale za każdym razem sędzia odgwizdywał spalonego. Wynik nie uległ już zmianie i Borussia dopisała do swojego konta trzy punkty.

Dzięki wygranej drużyna Juergena Kloppa opuściła ostatnie miejsce w tabeli, przesuwając się przed Werder Brema, SC Freiburg, VfB Stuttgart i Hamburger SV. Rywale swoje mecze 17. kolejki rozegrają jednak w sobotę i niedzielę.