Polacy za granicą. Przełamanie Krzysztofa Piątka, bramki Krychowiaka i Włodarczyka, asysta Zalewskiego

Krzysztof Piątek z pierwszymi ligowymi trafieniami w barwach Basaksehiru. Polski napastnik w meczu 11. kolejki ligi tureckiej dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko MKE Ankaragücü. Gole dla swoich zespołów w ostatni weekend zdobywali również Grzegorz Krychowiak (dla Abhy w lidze arabskiej) oraz Szymon Włodarczyk (dla Sturmu Graz w lidze austriackiej). Asystę w meczu z Lecce zaliczył natomiast pomocnik Romy Nicola Zalewski.

Krzysztof Piątek trafił do siatki rywala dopiero w swoim dziesiątym ligowym występie w Basaksehirze. 28-latek wpisywał się na listę strzelców w 14 oraz 27 minucie spotkania. Napastnik spędził na murawie 84 minuty, a jego zespół ostatecznie zremisował w meczu 11 kolejki ligi tureckiej z MKE Ankaragücü 3:3.

Gola w drugim meczu z rzędu zanotował na swoim koncie Grzegorz Krychowiak. 100-krotny reprezentant kraju posłał piłkę do siatki rywala w meczu 12 kolejki saudyjskiej ekstraklasy przeciwko Al-Okhdood. Gracz Abhy rozegrał pełne 90 minut.

Piątą bramkę w bieżącym sezonie ligi austriackiej zdobył natomiast Szymon Włodarczyk. Gracz Sturmu Graz wpisał się na listę strzelców w 60, minucie meczu 13. kolejki przeciwko LASK. Tym samym zdobył pierwszego ligowego gola od 26 sierpnia. 20-latek pojawił się na murawie od 46. minuty spotkania.

Po kiepskich ostatnich tygodniach na dobre tory wydaje się wracać Nicola Zalewski. Wahadłowy w meczu Romy z Lecce zaliczył asystę przy trafieniu Sardara Azmouna. 21-latek pojawił się na murawie w 78. minucie gry, a Roma ostatecznie wygrała to spotkanie 2:1.

Ósme czyste konto w tym sezonie zanotował na swoim koncie Marcin Bułka. Bramkarz Nice nie stracił gola w meczu Ligue 1 przeciwko Rennes, a jego zespół zwyciężył 2:0. Bułka w statystyce czystych kont jest najlepszym bramkarzem w Europie, biorąc po uwagę ligi TOP 5 na Starym Kontynencie. Nice jest liderem ligi francuskiej, tracąc zaledwie 4 gole w 11 meczach.

Po ciężkiej kontuzji, po 19 miesiącach przerwy, na boisku ponownie pojawił się Jakub Moder. 20-krotny reprezentant Polski na razie dochodzi do formy, rozgrywając mecze w zespole Brighton U-21. Pomocnik najpierw wystąpił 32 minuty w spotkaniu z Arsenalem U-21, a w ten weekend rozegrał całą pierwszą połowę w starciu z Aston Villą U-21. Niewykluczone, że Moder wkrótce może otrzymać kilkuminutową szansę gry w Premier League.