LE. Pirlo wprowadził Juventus do ćwierćfinału!

W najciekawszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Fiorentinę 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 71. minucie Andrea Pirlo. Przed tygodniem padł remis 1:1.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Po 3. minutach gry tuż obok słupka uderzył Mario Gomez. Z czasem inicjatywę przejęli Bianconeri. Obie drużyny bały się podejmować ryzyko. Sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W 25. minucie uderzenie Pogby obronił Neto. Po chwili groźnie z dystansu przymierzył David Pizarro. Skuteczna gra Fiołków w defensywie i nieporadność turyńskiego ataku sprawiły, że do przerwy kibice byli świadkami nudnego, bezbramkowego widowiska.

Początek drugiej odsłony nie rozpoczął się po myśli Fiorentiny. Uraz wykluczył z dalszej gry Davida Pizarro. W jego miejsce na boisku zameldował się Massimo Ambrosini. 57. minuta to popis umiejętności bramkarskich Buffona. Włoch nie dał się pokonać po mocnym strzale Cuadrado. Juventus odpowiedział główką Vidala. Chilijczyk znalazł się na 6. metrze i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Losy spotkania odmieniła tragiczna dla gospodarzy 69. minuta gry. Przed polem karnym Rodriguez nieprzepisowo zatrzymywał Llorente, za co ukarany został drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Do rzutu wolnego podszedł Pirlo. Włoski rozgrywający uderzył w samo okienko bramki Neto i wyprowadził Bianconerich na upragnione prowadzenie. Fiołki grając w dziesiątkę musiały zdobyć gola, by doprowadzić do dogrywki. Groźniejsze akcje były jednak dziełem gości. Najpierw strzał Llorente instynktownie obronił Neto. Tuż przed końcem doskonałą okazję zmarnował Arturo Vidal. Ostatecznie mistrzowie Włoch wygrali 1:0 i to oni znaleźli się w ćwierćfinale Ligi Europy.

Fiorentina – Juventus Turyn 0:1 (0:0)

Fiorentina: Neto – Tomović, Rodriguez, Savić – Cuadrado, Aquilani, Pizarro (48’ Ambrosini), Valero, Vargas – Ilicić (72’ Roncaglia) – Gomez (64’ Matri)

Juventus: Buffon – Caceres, Bonucci, Chiellini – Isla (76’ Lichtsteiner), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah – Tevez, Llorente (88’ Osvaldo)