Ekstraklasa. Piast wychodzi z kryzysu – wygrana z Podbeskidziem po emocjonującej końcówce!

Piast Gliwice do 80. minuty przegrywał na własnym stadionie z Podbeskidziem BielskoBiała w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Radoslava Latali zdołali jednak odmienić losy spotkania i ostatecznie zgarnęli pełną pulę, wygrywając 3:2.

W poprzedniej kolejce Piast pokonał Śląsk Wrocław 1:0. Była to wówczas pierwsza ligowa wygrana gliwiczan w rundzie wiosennej. Mecz z Podbeskidziem miał zweryfikować zatem czy piłkarze Radoslava Latala na dobre wyszli z kryzysu.

Początek spotkania należał do gości, którzy już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Marcin Pietrowski źle rozegrał piłkę, Kohei Katonastępnie przejął ją Kohei Kato i mierzonym strzałem pokonał Jakuba Szmatułę. Radość Górali nie trwała jednak zbyt długo. W 17. minucie Paweł Baranowski po centrze Gerarda Badii pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki. W dalszej fazie pojedynku lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, lecz nie potrafili swojej przewagi udokumentować kolejnymi trafieniami. Górale natomiast, mimo iż rzadko zaglądali w szesnastkę rywali, stwarzali groźniejsze sytuacje podbramkowe. Szczęścia próbowali Damian Chmiel i Robert Demjan, jednak ich próby minimalnie minęły się z celem.

Po zmianie stron gra się uspokoiła – żadna z drużyn nie szarżowała tempa, przez co mecz stracił na atrakcyjności. Taki Mateusz Mak i Maciej Gajosstan rzeczy utrzymywał się do 59. minuty, gdy Jozef Piacek z dziecinną łatwością odebrał piłkę rywalom i posłał ją do bramki gliwiczan. Piastunki nie zamierzały się poddawać, przez co w 80. minucie zostały nagrodzone wyrównującym golem, autorstwa Josipa Barisicia. To nie był jednak koniec emocji na stadionie w Gliwicach. W doliczonym czasie gry Adam Deja sfaulował we własnym polu karnym Mateusza Maka, a główny arbiter zawodów wskazał na „wapno”. Do futbolówki podszedł Kamil Vacek i strzałem na raty pokonał Emilijusa Zubasa, w efekcie czego zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Piast, dzięki wygranej, powrócił na fotel lidera Ekstraklasy, jednak po sobotnim spotkaniu Legii Warszawa z Cracovią może ulec to zmianie. Podbeskidzie pozostało natomiast – przynajmniej do jutra – na 11. miejscu. W następnej kolejce gliwiczanie zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce, a Górale zmierzą się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze.