Premier League. City na szczycie; Chelsea wciąż w dołku

Manchester City, dzięki szczęśliwej wygranej z Norwich City 2:1, zachował pozycję lidera angielskiej Premier League. O obronie mistrzowskiego tytułu może powoli zapomnieć natomiast Chelsea Londyn, która uległa przed własną publicznością Liverpoolowi 1:3.

Piłkarze Jose Mourinho całkowicie zawodzą w obecnym sezonie. Dzisiejszego popołudnia ponieśli już szóstą porażkę w rozgrywkach, a ich przewaga nad strefą spadkową stopniała do zaledwie czterech oczek. Tym razem pogromcą mistrzów Anglii okazał się Liverpool. Podopieczni Juergena Kloppa, mimo że od 4. minuty przegrywali 0:1, potrafili odwrócić losy spotkania i ostatecznie zasłużenie triumfowali 3:1. Bohaterem meczu został Philippe Coutinho, który był nie tylko wyróżniającą się postacią swojego zespołu, ale przede wszystkim dwukrotnie skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Asmira Begovicia.

Chelsea vs LiverpoolChelsea vs Liverpool

Po komplet punktów sięgnął również Manchester City, choć zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo. Dopiero tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego decydujący cios rywalom zadał Yaya Toure, skutecznie egzekwując rzut karny. Wcześniej na trafienie Nicolasa Otamendiego odpowiedział w 83. minucie Cameron Jerome. Dzięki wygranej The Citizens pozostali na fotelu lidera z dorobkiem dwudziestu pięciu oczek.

Tuż za nimi jak cień podąża Arsenal Londyn. Zawodnicy Arsene’a Wengera w pewnym stylu pokonali na wyjeździe Swansea City 3:0, w czym spory udział miał niestety golkiper Łabędzi – Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski nie popisał się zwłaszcza w 68. minucie, gdy atakowany przez Oliviera Girouda nie zdołał złapać futbolówkę i tę z kilku metrów do jego bramki skierował Laurent Koscielny. Dla Kanonierów była to już piąta wygrana z rzędu, a w tabeli ustępują ekipie z niebieskiej części Manchesteru tylko gorszym bilansem goli.

Crystal Palace vs Manchester United

Tempa nie zwalnia także Leicester City. Największa rewelacja bieżącej kampanii ligowej uporała się na wyjeździe z West Bromwich Albion 3:2, co sprawiło, że awansowała na 3. pozycję w rozgrywkach. Poza kadrą meczową Lisów już tradycyjnie znalazł się Marcin Wasilewski. Słaby występ zanotował natomiast Manchester United, który jedynie zremisował na wyjeździe z Crystal Palace 0:0. Piłkarze Louisa van Gaala w przeciągu 90 minut właściwie ani razu nie zagrozili poważnie bramce Wayne’a Hennessey’a i znów schodzili z boiska bez zdobyczy bramkowej. Podział punktów pozwolił im jednak zachować 4. miejsce w tabeli.