WTA Finals. Iga Świątek w wielkim stylu pokonała w finale Jessicę Pegulę!

Iga Świątek triumfatorką tenisowego WTA Finals. W finale rywalizacji w meksykańskim Cancun Polka pewnie pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę 6:1, 6:0. Dzięki temu powróciła również na prowadzenie w rankingu WTA.

Finałowy mecz WTA Finals rozegrany został z jednodniowym opóźnieniem z powodu rozłożenia na dwa dni półfinałowego starcia Igi Świątek z Aryną Sabalenką, co wynikało z fatalnych warunków pogodowych panujących w tym czasie w Meksyku. Jessica Pegula wywalczyła awans do finału, pokonując w półfinałowej rywalizacji swoją rodaczkę, Coco Gauff, 6:2, 6:1.

Początek pierwszego seta nie zwiastował aż tak dużej przewagi Igi Świątek. Polka przełamała rywalkę w czwartym gemie i od tego momentu to spotkanie zaczęło toczyć się pod dyktando naszej rodaczki. 22-latka pewnie utrzymywała własne podanie, dodatkowo wykorzystując break-pointa, w efekcie czego pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:1 dla naszej reprezentantki.

Świątek świetnie weszła w drugiego seta, przełamując rywalkę już w pierwszym gemie. Polka wygrała gema na 3:0 „na sucho” – i to przy podaniu Peguli. Amerykanka próbowała jeszcze postawić się naszej zawodniczce, jednak gdy straciła gema przy własnym serwisie, stało się jasne, że nie będzie już w stanie odwrócić losów rywalizacji. Ostatecznie Iga Świątek wygrała tę partię 6:0, cały mecz 2:0 i mogła świętować zwycięstwo w WTA Finals.

Wygrana w turnieju w Cancun spowodowała, że Polka powróciła również na pozycję liderki rankingu WTA.