Roland Garros. Debel Fyrstenberg-Matkowski wyeliminowany

Debel Mariusz Fyrstenberg – Marcin Matkowski po porażce z z Chorwatem Marinem Draganją i Rumunem Florinem Mergeą 6:7 (5-7), 3:6 odpadł w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na ziemnych kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Polacy byli rozstawieni z numerem ósmym.

W stolicy Francji nigdy nie grało im się najlepiej – tylko dwukrotnie dotarli do ćwierćfinału (w 2010 i 2013 roku), a po raz trzeci pożegnali się z imprezą już w pierwszej rundzie.

Obecny sezon w ogóle nie jest dla nich zbyt udany – zanotowali 13 zwycięstw i doznali, łącznie z wtorkową, 12 porażek.

Ich najlepszym osiągnięciem był finał w Bukareszcie oraz półfinał w Rotterdamie, ale aż w sześciu turniejach przegrali inauguracyjny pojedynek.

W tegorocznym French Open, którego pula nagród wynosi 23,968 mln euro, w deblu wystąpią jeszcze z Polaków: Tomasz Bednarek, Łukasz Kubot, Katarzyna Piter, Alicja Rosolska i Klaudia Jans-Ignacik.

Wynik 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Marin Draganja, Florin Mergea (Chorwacja, Rumunia) – Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 8) 7:6 (7-5), 6:3.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl