ATP Sydney: Polski debel poza turniejem

Duet Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nie zagra w piątkowym półfinale turnieju ATP w Sydney. Polski debel przegrał w trzech setach z parą Daniel Nestor, Nenad Zimonjić 4:6, 6:3, 8-10.

Polska para pomimo obiecującego początku (2:0), pierwszego seta zakończyła porażką. Kanadyjsko-serbski duet po czterech wygranych gemach z rzędu pewnie wygrał premierową odsłonę 6:4.

Druga partia, podobnie jak pierwsza, równie dobrze zaczęła się dla Polaków. Szybko objęli wysokie prowadzenie 4:1, którego nie oddali już do końca seta (6:3).

W decydującym secie polscy debliści nie wykorzystali ogromnej szansy na zwycięstwo. Prowadząc 3:1, a następnie 5:2, ostatecznie przegrali 8:10 i pożegnali się z turniejem w Sydney.

Kanadyjsko-serbska para odniosła siódme zwycięstwo nad duetem Fyrstenberg/Matkowski, w dwunastej bezpośredniej konfrontacji.

Półfinałowymi rywalami Nestora i Zimonjicia będzie francuska para Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin.

Daniel Nestor (Kanada) / Nenad Zimonjić (Serbia) – Mariusz Fyrstenberg (Polska, 4) / Marcin Matkowski (Polska, 4) 6:4, 3:6, 10-8