ATP World Tour Finals. Novak Djokovic w finale

Serb Novak Djokovic pokonując Japończyka Keiego Nishikoriego 6:1, 3:6, 6:0 po raz czwarty w karierze awansował do finału kończącego sezon turnieju Masters w Londynie.

Pierwszego seta Djokovic rozpoczął od mocnego uderzenia. Świetnie podawał piłkę (miał trzy asy serwisowe). Nie zwalniał tempa ani na trochę. Wygrywał swoje podania w ekspresowym tempie. Miał imponujące statystyki. Po swoim pierwszym serwisie okazał się lepszy w 12 z 14 piłek! Nishikori próbował odpowiadać, ale brakowało mu mocnych argumentów. Serb był w znakomitej formie, czarował zagraniami i świetnie returnował. Dwa razy przełamał Japończyka, wygrywając seta i tracąc tylko jednego gema. Finalista tegorocznego US Open wygrał zaledwie 11 piłek (w tym tylko dwie po returnie).

Kolejna partia miała być formalnością. Znany z zaciętości Japończyk miał w planach godne pokazanie się w półfinale i tak też uczynił. Przede wszystkim poprawił serwis. Na co Djokovic „odpowiadał” marnymi returnami. Wyglądało to jakby ktoś czarodziejską różdżką zamienił ich dyspozycje dnia. Tenisista z Azji nabrał pewności siebie. Panował na korcie. Jego przygotowanie fizycznie wzięło górę nad Serbem. Dwa przełamania wystarczyły by wygrać seta i doprowadzić do wyrównania stanu meczu.

Jak przystało na tenisistę z topowej czołówki rankingu – Djokovic szybko obudził się z letargu w jakim bez wątpienia był w poprzedniej partii i zaczął po swojemu „rozprawiać się” z rywalem. Uderzał mocno i precyzyjnie. Grał jak w transie. Ewidentnie chciał zrewanżować się Keiemu za bolesną porażkę w półfinale US Open 2013. 25-latek nie sprostał wyzwaniu. Musiał uszanować fenomenalną postawę Serba, który po prostu zmiótł go z kortu. Wynik 6:0 broni tej tezy.

27 – latek zagra w niedzielę o trzeci z rzędu trIumf w tej prestiżowej imprezie. Jego premierowe zwycięstwo miało miejsce 6 lat temu. Japończyk również może uznać swój występ w turnieju za bardzo dobry. Jako debiutant dotarł bowiem aż do półfinału.

Popularny „Djoko” czeka właśnie na zwycięzcę bratobójczego pojedynku dwóch Szwajcarów: Rogera Federera i Stana Wawrinki.