IO w Rio 2016. Polski debel poza turniejem

David Ferrer i Roberto Bautista okazali się zbyt silni. Polski debel Łukasz Kubot/Marcin Matkowski przegrał z hiszpańskim duetem 3:6, 6:7 w meczu drugiej rundy turnieju olimpijskiego i tym samym zakończył wspólną przygodę w Rio de Janeiro.


Polscy tenisiści dotychczas zawodzili na kortach w Rio. Zarówno Agnieszka Radwańska, jak i Jerzy Janowicz już w pierwszej rundzie gry pojedynczej musieli uznać wyższość swoich rywali. Na tym samym etapie odpadł również duet Klaudia Jans-Ignacik/Paula Kania w rywalizacji podwójnej kobiet. Wyjątek stanowił debel Łukasz Kubot/Marcin Matkowski, który o awans do ćwierćfinału zmierzył się z Hiszpanami – Davidem Ferrerem oraz Roberto Bautistą.

Pierwsza partia spotkania zdecydowanie należała do rywali. W czwartym gemie biało-czerwoni nie utrzymali podania, dzięki czemu ich przeciwnicy prowadzili 3:1. Podobnie sytuacja miała miejsce w szóstej odsłonie, gdy Hiszpanie znów przełamali Polaków, a niedługo później zakończyli seta, wykorzystując za trzecim razem break pointa (6:3).

£ukasz Kubot Marcin Matkowski Roberto Bautista Agut David FerrerDruga partia miała już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg gry. Oba duety na przemian wygrywały przy swoim serwisie, a o tym, kto triumfuje w tej części meczu, zadecydował tie-break. W nim Ferrer oraz Bautista szybko uciekli na 6-1 i choć biało-czerwoni zapisali na swoim koncie cztery kolejne akcje, decydujące słowo należało do Hiszpanów. Ci przy zagrywce Kubota zachowali więcej zimnej krwi, dzięki czemu mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału (7:6).

Porażka reprezentantów Polski oznacza, że w turnieju tenisa pozostał już tylko jeden biało-czerwony akcent. W najbliższą środę do rywalizacji w grze mieszanej przystąpią bowiem Kubot oraz Agnieszka Radwańska.

***

II runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot/Marcin Matkowski (Polska) – David Ferrer/Roberto Bautista (Hiszpania) 3:6, 6:7

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl