fot. flickr.com

WTA New Haven. Porażka po walce – Radwańska uległa Kvitovej

Agnieszka Radwańska na ćwierćfinale zakończyła swój udział w turnieju WTA w New Haven. Polka przegrała z broniącą tytułu Czeszką Petrą Kvitovą 5:7, 4:6. Krakowianka przygotowuje się do wielkoszlemowego US Open, gdzie jej pierwszą rywalką będzie 19-letnia Katerina Siniakova.


Isia nie pierwszy raz musiała uznać wyższość „5” obecnie rakiety świata. Kvitova wygrywała dotychczas z Radwańską pięciokrotnie. Gładko przegrała jednak ostatnie starcie na mistrzostwach WTA.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polki, która już w pierwszym gemie doprowadziła do przełamania. Czeszka szybko odwzajemniła się rywalce tym samym i na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 1:1. Przy stanie 3:3 Kvitova zaciekle broniła się przed utratą własnego podania. Odparła trzy break pointy, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość Radwańskiej. Gładko wygrany kolejny gem sprawił, że krakowianka była o krok od triumfu w premierowej partii (5:3). Trudno wytłumaczyć to, co później stało się z naszą najlepszą tenisistką. Isia nie potrafiła nawiązać walki z przeciwniczką i uległa jej 5:7. W dwóch dodatkowych gemach zdołała wygrać zaledwie jedną wymianę.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Po wzajemnych przełamaniach (1:1) tenisistki rywalizowały gem za gem. Przy stanie 5:4 dla Kvitovej Czeszka miała dwie piłki meczowe. Pierwszą Radwańska obroniła ambitną obroną. Przy kolejnej posłała bekhend w siatkę, co przesądziło o jej porażce w całym pojedynku 5:7, 4:6.

Turniej w New Haven był dla Polki ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się wielkimi krokami wielkoszlemowym US Open. W nim pierwszą przeciwniczką krakowianki będzie Katerina Siniakova z Czech.

***

New Haven (USA), kort twardy, ćwierćfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Petra Kvitova (Czechy, 2) 5:7, 4:6

Sport.RIRM

drukuj