US Open. Trzy wygrane gemy i koniec turnieju dla Magdy Linette

Magda Linette już na pierwszej rundzie zakończyła swoją przygodę z wielkoszlemowym US Open. Poznanianka uległa Czeszce Karolinie Pliskovej 2:6, 1:6.


Polka (72. w WTA) już na starcie zmagań na amerykańskich kortach trafiła na liderkę rankingu. Do tej pory Linette wygrała z nią zaledwie jedno z pięciu spotkań.

Już w drugim gemie nasza tenisistka popełniła podwójny błąd, dając się tym samym przełamać (0:2). Chwilę później z zaledwie jednym straconym punktem zdołała zbliżyć się do rywalki (1:2), ale kolejne dwa nieudane serwisy przy grze na przewagi spowodowały, że musiała gonić wynik (1:3). Polce udało się wygrać jeszcze jednego gema przy własnym podaniu (2:4). W decydującym momencie mogła się już tylko bronić. Pliskova zakończyła partię otwarcia przy trzecim meczbolu (2:6).

W pierwszych trzech gemach drugiego seta Linette wywalczyła zaledwie cztery punkty (0:3). Wydawało się, że nasza reprezentantka może jeszcze nawiązać wyrównaną walkę, kiedy to „na sucho” obroniła własne podanie (1:3). O ile w kolejnym gemie długo walczyła na przewagi, o tyle dwa ostatnie przegrała do zera (1:6) i tym zakończyła swój udział w amerykańskim turnieju.

***

US Open (USA), kort twardy, I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) – Karolina Pliskova (Czechy, 1) 2:6, 1:6

Sport.RIRM

drukuj