Puchar Federacji. Polki zagrają w Grupie Światowej!

Polska wygrała z Hiszpanią 3:2 w meczu, którego stawką był awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w spotkaniu deblowym. Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska pokonały duet Medina/Soler-Espinosa 6:4, 6:2.

Pierwsza na korcie w Barcelonie pojawiła się Agnieszka Radwańska. Naprzeciwko trzeciej rakiety świata stanęła Maria-Teresa Torro-Flor. Krakowianka mecz rozpoczęła rewelacyjnie. Najpierw na przewagi obroniła własny serwis, by po chwili przełamać rywalkę na sucho. Od stanu 2:1 dla Polki, wygrała ona trzy gemy z rzędu. Przed końcem pierwszego seta obudziła się Torro, która zdołała wygrać jeszcze dwie partie. W dziewiątym starciu po raz kolejny lepsza okazała się Radwańska, wykorzystując pierwszą piłkę setową.

W drugiej odsłonie Hiszpanka nie zdołała ani razu triumfować przy własnym podaniu. Słabo serwowała również Krakowianka. Od stanu 2:2 gemy wygrywała już jednak tylko Isia, która pewnie zwyciężyła 6:2 i cały mecz 2:0.

Z nadzieją oczekiwaliśmy na korcie młodszej z sióstr Radwańskich. Spotkanie Urszuli z Silvią Soler-Espinosą trwało jednak zaledwie godzinę. Polka aż pięciokrotnie przegrywała własny serwis, tylko raz przełamując rywalkę. Ostatecznie uległa gładko 1:6, 3:6.

O losach barażowego pojedynku rozstrzygnąć miało starcie deblowe. W nim naprzeciwko Agnieszki Radwańskiej i Alicji Rosolskiej stanęły Anabel Medina Garrigues i Silvia Soler-Espinosa. Obie reprezentacje raz za razem przegrywały własne podania. Po raz pierwszy Hiszpanki wygrały przy własnym serwisie w czwartym gemie, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 3:1. Rozdrażniło to tylko Polki, które do końca seta oddały rywalkom tylko jedną partię, triumfując ostatecznie 6:4.

W kolejnej odsłonie duet Radwańska/Rosolska szybko wyszedł na prowadzenie 4:0. Nasze tenisistki nie oddały go do końca, a zwycięstwo 6:2 pozwoliło im na awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji.

Wyniki:

Agnieszka Radwańska – Silvia Soler-Espinosa 6:2, 6:2

Urszula Radwańska – Maria-Teresa Torro-Flor 6:4, 0:6, 1:6

Agnieszka Radwańska – Maria-Teresa Torro-Flor 6:3, 6:2

Urszula Radwańska – Silvia Soler-Espinosa 1:6, 3:6

Agnieszka Radwańska/Alicja Rosolska – Anabel Medina/Silvia Soler-Espinosa 6:4, 6:2

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl