ATP Finals. Hubert Hurkacz przegrał z Daniiłem Miedwiediewem

Hubert Hurkacz przegrał w debiutanckim występie w turnieju ATP Finals w Turynie. Lepszy okazał się broniący tytułu Rosjanin Daniił Miedwiediew, który wygrał z Polakiem 7:6 (7-5), 3:6, 4:6.

Rozstawiony z numerem siódmym Hubert Hurkacz zadebiutował w turnieju ATP Finals. Na jego drodze stanął drugi w zestawieniu najlepszych tenisistów Daniił Miedwiediew. Do tej pory zawodnicy mierzyli się ze sobą dwukrotnie. W lipcu w 1/8 finału Wimbledonu lepszy okazał się Polak, natomiast Rosjanin zrewanżował się w sierpniu w ćwierćfinale turnieju ATP w Toronto.

Wrocławianin ponownie potwierdził, że nie jest łatwym rywalem. W pierwszym secie grał bardzo odważnie i pewnie. Zanotował 16 uderzeń kończących, 5 asów i miał aż 89 proc. punktów wygranych po pierwszym serwisie. Tak dobra dyspozycja zakończyła się zwycięstwem po „tie-breaku” 7:6.

Druga odsłona bardzo szybko przyniosła stratę serwisu Huberta Hurkacza. Choć później Polak grał na równym poziomie, to Miedwiediew wykazywał się ogromnym spokojem i doświadczenie, dzięki czemu do końca utrzymywał pewne prowadzenie, ostatecznie wygrywając 6:3. Rosjanin w trzecim secie nie odpuszczał ani na moment i w mistrzowskim stylu zwyciężył 6:4.

W drugim meczu Grupy Czerwonej, w której znalazł się wrocławianin, Niemiec Alexander Zverev zmierzy się z Włochem Matteo Berrettinim. Przegrany rywalizacji we wtorek zagra z Hubertem Hurkaczem.