Australian Open. Szybki koniec turnieju dla Magdy Linette

Magda Linette już na pierwszej rundzie zakończyła udział w tegorocznym Australian Open. Polka uległa w trzech setach Holenderce Arantxie Rus.

Pierwsza partia spotkania nie zwiastowała późniejszych problemów Linette. Poznanianka bardzo pewnie triumfowała 6:1, dominując nad rywalką w każdym elemencie gry. Wystarczy powiedzieć, że dwukrotnie przełamała Rus, a jednego z gemów wygrała „na sucho”.

Problemy Polki zaczęły się wraz z początkiem drugiej odsłony meczu. Nasza rodaczka jeszcze dobrze nie weszła w tę fazę pojedynku, a już po chwili przegrywała 0:4. Jej przeciwniczka przede wszystkim przestała unikać prostych błędów. Holenderka potrafiła również rozstrzygnąć długie akcje na swoją korzyść i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Linette stać było jeszcze na jeden mały zryw, ale ostatnie słowo należało do Rus (3:6).

O wszystkim zadecydował trzeci set. W nim nic nie układało się po myśli poznanianki, która już na starcie musiała gonić wynik, po tym jak oddała podanie psując bekhend. Reprezentantka Holandii nie zamierzała zmarnować takiej okazji i niedługo później odskoczyła już na dość wyraźny dystans (1:4). Polka próbowała wrócić do gry, lecz bez efektu. W dziesiątym gemie Rus forhendem wykorzystała już pierwszą piłkę meczową, kończąc całe starcie (4:6).

Tym samym Magda Linette już w pierwszej rundzie pożegnała się z tegorocznym Australian Open. 27-letnia tenisistka w wielkoszlemowych turniejach najdalej docierała do trzeciej rundy. Miało to miejsce w Paryżu (2017), Melbourne (2018) oraz Londynie (2019).