Transfery. Krychowiak zagra na Wyspach

Nareszcie pozytywne informacje w sprawie dalszej przyszłości Grzegorza Krychowiaka. Polak zmienia barwy klubowe, a swoją piłkarską karierę będzie kontynuował w West Bromwich Albion.


Transfer do PSG miał zagwarantować byłemu pomocnikowi Sevilii nie tylko prestiż i wielkie pieniądze, ale także trofea i grę na najwyższym poziomie. Nie udało się. Choć początkowo Krychowiak był jednym z wyborów Unaia Emery’ego, to z biegiem czasu stracił zaufanie swojego szkoleniowca. Jeszcze latem miał walczyć o miejsce w wyjściowym składzie swojej drużyny. Nic z tego, z ust trenera padła jasna wskazówka: „Lepiej, żeby Krychowiak znalazł sobie inny zespół”.

Kilka szczegółów – co do przyszłości pomocnika – w trakcie zgrupowania reprezentacji Polski w Warszawie zdradził selekcjoner Adam Nawałka.

Jestem cały czas w kontakcie z Grzegorzem. Mam nadzieję, że sprawy transferowe będą rozwiązane zarówno po jego, jak i naszej myśli. On jest zdeterminowany do tego, żeby zmienić klub tak, aby już w rundzie jesiennej regularnie występować, żeby mieć szansę występów w reprezentacji Polski – wskazywał trener kadry.

Szansę na występy w reprezentacji – za kadencji Adama Nawałki – otrzymują jednak tylko ci zawodnicy, którzy regularnie pojawiają się na boisku w meczach klubowych. Takiej możliwości w Paryżu nie miał Krychowiak. Teraz wszystko ma się zmienić za sprawą rocznego wypożyczenia do West Bromwich Albion.

„Back in the game” – napisał na Twitterze sam zawodnik. Kolejny jego wpis już oficjalnie potwierdzał przejście Polaka do nowego klubu.

 

Miałem wiele ofert z Hiszpanii czy Włoch, ale West Bromwich Albion to bardzo ambitny klub. Panuje tutaj dobra atmosfera – podkreślił piłkarz.

Dobra atmosfera ma pomóc Krychowiakowi w odbudowaniu formy, jaką zawodnik prezentował m.in. w trakcie ubiegłorocznych mistrzostw Europy. W Anglii Polak nie powinien mieć problemów z regularną grą. WBA dobrze radzi sobie u progu nowego sezonu. Z dorobkiem siedmiu punktów – po trzech kolejkach – plasuje się na piątym miejscu w tabeli Premier League.

Sport.RIRM

drukuj