Primera Division. Grad bramek na Santiago Bernabeu

W spotkaniu 21. kolejki Primera Division piłkarze Realu Madryt pewnie pokonali na własnym stadionie Real Sociedad 4:1 (2:1). Po jednej bramce dla gospodarzy zdobyli James Rodriguez i Sergio Ramos. Dwukrotnie Geromino Rulliego pokonał Karim Benzema. Jedyną bramkę dla podopiecznych Davida Moyes’a zdobył  Aritz Elustondo w 38. sekundzie spotkania.

Real Madrid vs Real SociedadTuż po pierwszym gwizdku to piłkarze Realu Sociedad cieszyli się z bramki. W 38. sekundzie po centrze Rubena Pardo, bramkę strzałem głową zdobył Aritz Elustrondo. Kibice zgromadzeni na Estadio Santiago Bernabeu nie musieli długo czekać na odpowiedź swoich ulubieńców, gdyż w 3. minucie James Rodriguez doprowadził do wyrównania.  Chwilę później goście powinni znowu prowadzić, ale Sergio Canales nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Ikerem Casillasem. Po kwadransie gry Królewscy poczuli się pewniej i to oni kontrolowali przebieg gry. W 20. minucie Karim Benzema był w sytuacji sam na sam z Geromino Rullim. Futbolówka po jego uderzeniu trafiła wprost w bramkarza gości. Następne minuty to pełna kontrola gospodarzy. Swoje okazje mieli Gareth Bale, Karim Benzema czy James Rodriguez. Dopiero w 37. minucie Sergio Ramos dobił potężny strzał Benzemy, a bezradny Rulli mógł tylko bezradnie patrzyć jak piłka zmierza do bramki. Trzy minuty później podopieczni Carlo Ancelottiego powinni strzelić kolejnego gola, ale Bale, mając przed sobą tylko pustą bramkę, minimalnie pudłował. Real do ostatniego gwizdka, kończącego pierwszą połowę, nie oddał inicjatywy gościom.

Real Madrid vs Real SociedadPo zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali i to przyniosło efekt w postaci kolejnej bramki. Po dwójkowej akcji Benzemy i Bale’a, Francuz zdobył bramkę w 52. minucie. Podczas upływających kolejnych minut, doskonałych sytuacji po raz kolejny nie wykorzystał Gareth Bale oraz Marcelo. W 76. minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Benzema, Francuz pięknym strzałem z  linii szesnastego metra, huknął w okienko bramki  rywali. Królewscy mieli kolejne znakomite sytuacje.  Bale oddał potężny strzał, który niefortunnie odbił się od Isco. W 82. minucie meczu po raz kolejny szansę na bramkę zmarnował walijski skrzydłowy. Przegrał pojedynek z najlepszym zawodnikiem gości – Rullim. Do końca spotkania piłkarze Carlo Ancelottiego, kontrolowali przebieg gry i zasłużenie wygrali. Baskowie, powinni wyciągać piłkę z bramki, znacznie częściej, ale Geromino Rulli kilkakrotnie ratował swój zespół przed kompromitującą porażką.

Real po zwycięstwie nad Baskami umocnił się na szczycie tabeli i ma czteropunktową przewagę nad drugą Barceloną. Real Sociedad plasuje się na 11. miejscu z liczbą 22 zgromadzonych punktów.