IO w Rio 2016. Olimpijski rozkład jazdy – grają szczypiorniści; Nowicki rzuca po medal

To może być bardzo udany dzień dla biało-czerwonych. W półfinale turnieju piłkarzy ręcznych zobaczymy podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Ich przeciwnikiem będzie Dania. Pod nieobecność Pawła Fajdka o olimpijskie podium batalię stoczy Wojciech Nowicki, brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata i Europy.


Powtórzyć mecz z Chorwacją – polscy szczypiorniści w półfinale igrzysk

Polacy Piotr Wyszomirski Mateusz Kus Krzysztof LijewskiTo może być kolejny wielki dzień polskiego szczypiorniaka. Półfinałowym rywalem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie Dania. Jeśli nasi zawodnicy powtórzą doskonałą formę, jaką zaprezentowali w starciu z Chorwacją, są w stanie utrzeć nosa kolejnym faworytom, gwarantując sobie co najmniej srebrny medal. W trakcie turnieju w Rio nasi dzisiejsi przeciwnicy dwukrotnie doznali już goryczy porażki – z Chorwacją (24:27) i Francją (30:33). Wygrali za to wysoko z Argentyną (25:19) i Tunezją (31:23), a jedną bramką pokonali Katar (26:25).

Dania, choć pokonała w ćwierćfinale Słowenię 37:30, jest jak najbardziej w zasięgu rozpędzających się biało-czerwonych. Tylko trzy z ostatnich dziewięciu spotkań obu drużyn zakończyły się wygraną Polski. Za każdym razem dochodziło do tego na imprezie rangi mistrzowskiej. Kibice marzą co najmniej o powtórzeniu rezultatu z 2007 roku, kiedy nasi szczypiorniści uporali się z rywalem w półfinale mistrzostw świata (36:33). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki. Kluczem do sukcesu będzie zatrzymanie największej gwiazdy przeciwnika – Mikkela Hansena, jednego z najlepszych rozgrywających na świecie, zawodnika PSG.

Początek spotkania o godz. 1:30 czasu polskiego.

Wojciech Nowicki – rzut młotem

Pawe³ Fajdek Wojciech NowickiNikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Miejsca w finale nie zdołał wywalczyć aktualny mistrz świata Paweł Fajdek, którego godnie zastąpił inny z biało-czerwonych – Wojciech Nowicki. 27-latek staje przed szansą na największy dotychczasowy sukces w sportowej karierze. Do podium powinna wystarczyć powtórka jego rezultatów z mistrzostw świata w Pekinie (78,55 m) czy czempionatu Starego Kontynentu w Amsterdamie (77,53 m). W historii swoich startów nie zbliżył się jeszcze do granicy 80 m. Czy to źle? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę, że obecnie na świecie tylko jeden sportowiec regularnie przekracza tę odległość – Paweł Fajdek. Do największych konkurentów Polaka będzie dziś należał Białorusin Iwan Cichan, który przed laty otarł się nawet o rekord świata, uzyskując 86,73 m. Równie głośno było jednak później o wpadce dopingowej młociarza. Odebrano mu m.in. złoty medal mistrzostw świata z Helsinek. Początek olimpijskiej batalii o godz. 2:05.

* * *

Występy Polaków podczas piętnastego dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro:

Finały:

13:00 – lekkoatletyka (chód mężczyzn na 50 km): Błażej Augustyn, Adrian Błocki, Rafał Fedaczyński
19:30 – lekkoatletyka (chód kobiet na 20 km): Paulina Buziak, Agnieszka Szwarnóg, Agnieszka Dygacz
23:00 – pięciobój nowoczesny (zawody kobiet – kombinacja, finał): Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska
1:00 – taekwondo (80 kg mężczyzn – repasaże, finały): ew. Piotr Paziński
2:05 – lekkoatletyka (rzut młotem mężczyzn): Wojciech Nowicki

Pozostałe występy:

14:00 – kajakarstwo (K1 200 m mężczyzn – eliminacje): Paweł Kaczmarek
14:29 – kajakarstwo (C2 1000 m mężczyzn – eliminacje): Michał Kudła i Mateusz Kamiński
14:37 – kajakarstwo (K4 500 m kobiet – eliminacje): Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja i Edyta Dzieniszewska
15:07 – kajakarstwo (K1 200 m mężczyzn – półfinały): ew. Paweł Kaczmarek
15:21 – kajakarstwo (C2 1000 m mężczyzn – półfinały): ew. Michał Kudła i Mateusz Kamiński
15:37 – kajakarstwo (K4 500 m kobiet – półfinały): ew. Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja i Edyta Dzieniszewska
17:00 – pięciobój nowoczesny (zawody kobiet – pływanie): Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska
17:45 – taekwondo (80 kg mężczyzn – eliminacje): Piotr Paziński
19:00 – pięciobój nowoczesny (zawody kobiet – szermierka, runda bonusowa): Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska
20:00 – taekwondo (80 kg mężczyzn – ćwierćfinały): ew. Piotr Paziński
20:30 – pięciobój nowoczesny (zawody kobiet – jazda konna): Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska
22:00 – taekwondo (80 kg mężczyzn – półfinały): ew. Piotr Paziński
1:30 – piłka ręczna (turniej mężczyzn – półfinał): Polska – Dania
1:40 – lekkoatletyka (sztafeta 4×400 m kobiet – eliminacje): Polska
2:10 – lekkoatletyka (sztafeta 4×400 m mężczyzn – eliminacje): Polska

Sport.RIRM

drukuj