IO w Rio 2016. Andrejczyk dwa centymetry od medalu, 6. miejsce Majewskiego

Dwóch centymetrów zabrakło 20-letniej Marii Andrejczyk do medalu igrzysk olimpijskich w Rio. Polka zajęła czwarte miejsce w konkursie rzutu oszczepem i nie powtórzyła swojego doskonałego rezultatu z eliminacji – 67,11 m. W finale pchnięcia kulą na szóstej pozycji sklasyfikowano Tomasza Majewskiego.


Tomasz MajewskiSpore nadzieje wiązaliśmy z występem polskich kulomiotów. Eliminacje przebrnęło dwóch z nich – dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski i aktualny mistrz świata juniorów Konrad Bukowiecki. W konkursie obrońca tytułu spalił dwa podejścia. Przypomniał o sobie w trzeciej próbie, w której rezultat 20,72 m dał mu awans do najlepszej ósemki. Niestety, Polak nie poprawił uzyskanej wcześniej odległości i zmagania zakończył na 6. miejscu. Jak zapowiedział Majewski, igrzyska w Rio są ostatnią wielką imprezą w jego sportowej karierze. (fot. PAP/Adam Warżawa)

Konrad BukowieckiNiezadowolony ze swojego występu był drugi z biało-czerwonych – Konrad Bukowiecki. 19-latek spalił trzy podejścia i nie zakwalifikował się do wąskiego finału. Szkoda zwłaszcza pierwszego pchnięcia – Polak wypadł z koła, uzyskując wynik w granicach 21 metrów. (fot. PAP/EPA)

Konkurs – bijąc rekord olimpijski (22,52 m) – wygrał Amerykanin Ryan Crouser.

* * *

Maria AndrejczykPo eliminacjach mocno liczyliśmy także na występ 20-letniej Marii Andrejczyk w rzucie oszczepem. Nasza zawodniczka z problemami weszła do czołowej ósemki. W piątym podejściu osiągnęła 64,78 m, co przez krótki czas dawało jej trzecią pozycję. Jej wynik o 2 centymetry poprawiła Barbora Spotakova. Na najwyższym stopniu podium nieoczekiwanie stanęła Chorwatka Sara Kolak (66,18 m). (fot. PAP/Adam Warżawa)

* * *

Joanna JóŸwikW półfinale biegu na 800 m doskonale zaprezentowała się Joanna Jóźwik. Nasza biegaczka z wynikiem 1:58,93 wygrała swój wyścig i pewnie awansowała do finału. Złe dobrego początki – tak najkrócej można ocenić występ Polki, która mocno straciła na przepychankach z rywalkami. Po wyjściu z ostatniego łuku zdołała zaatakować i biegnąc po zewnętrznej przesunęła się na pierwszą pozycję. W wyścigu medalowym zabraknie drugiej z biało-czerwonych – Angeliki Cichockiej. (fot. PAP/EPA)

* * *

Podsumowanie czwartkowego występu polskich lekkoatletów – sesja popołudniowa:

Tomasz Majewski: 6. miejsce w finale pchnięcia kulą
Konrad Bukowiecki: 12. miejsce w finale pchnięcia kulą
Maria Andrejczyk: 4. miejsce w finale rzutu oszczepem
Joanna Jóźwik: 1. miejsce w biegu półfinałowym na 800 m – awans do finału
Angelika Cichocka: 8. miejsce w biegu półfinałowym na 800 m – brak awansu do finału

Sport.RIRM

drukuj