IO w Rio 2016. Kolejny zawód – Świtkowski nie przebrnął eliminacji

Z igrzyskami w Rio żegna się kolejny polski faworyt – awansu do półfinału rywalizacji na 200 m st. motylkowym nie zdołał wywalczyć Jan Świtkowski. Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata przegrał batalię o miejsce w najlepszej szesnastce o 0,01 sek.

Polscy pływacy od początku igrzysk mają spore problemy z przebrnięciem eliminacji. Dotychczas ta sztuka udała się jedynie Kacprowi Majchrzakowi. Choć nasz zawodnik – startujący na dystansie 200 m st. dowolnym – pobił rekord kraju, awans do finału przegrał o 0,07 sek.

Jan ŒwitkowskiDziś sportowe emocje miał nam zagwarantować Jan Świtkowski. Polak, mimo młodego wieku (22 lata), sensacyjnie stanął przed rokiem na podium mistrzostw świata. Tym razem nie zdołał się włączyć do walki o medale, a zmagania zakończył na pierwszej rundzie eliminacyjnej. Czas 1:56.73 był gorszy od wyniku 16. Chińczyka Li Zhuhao o zaledwie 0,01 sek.

Na dystansie 200 m st. zmiennym do walki przystąpiła Katarzyna Baranowska. Polka nie nawiązała do swojego rezultatu sprzed ośmiu lat z Pekinu, a rywalizację – podobnie jak Świtkowski – zakończyła po pierwszym wyścigu.