fot. PAP/EPA

IO w Rio 2016. Ukoronowanie kariery Moniki Michalik! Jest brąz!

Czekała na ten sukces przez całą sportową karierę – Monika Michalik wywalczyła brązowy medal w zapasach w stylu wolnym (kat. do 63 kg). W decydującej walce pokonała Rosjankę Innę Trażukową. To ósmy krążek biało-czerwonych na igrzyskach w Rio.


Dzisiejsza rywalizacja nie rozpoczęła się dla Polki szczęśliwie. Nasza zawodniczka przegrała z 21-letnią Risako Kawai 0:5 i była bliska pożegnania z turniejem. Dobra dyspozycja Japonki zagwarantowała Michalik szansę w repasażach, w których pokonała Łotyszkę Anastazję Grigorjewą, otwierając przed sobą drzwi do walki o brąz.

Olympic Games 2016 Wrestling FreestyleW batalii o podium jej przeciwniczką była Inna Trażukowa. Polka od początku była pasywna, za co – jak orzekli sędziowie – punkt powędrował na konto Rosjanki. W pierwszych trzech minutach obie zawodniczki nie przeprowadziły skutecznej akcji, w kolejnych przełamała się Michalik. Za obejście otrzymała dwa cenne oczka. Po chwili rywalka wypchnęła ją z maty, doprowadzając do remisu. Ostatnie sekundy walki przyniosły popis Polki, która wykonała dwie punktowe akcje, wygrywając ostatecznie 6:3. (fot. PAP/EPA)

Na ćwierćfinale rywalizacji w kat. do 53 kg z igrzyskami pożegnała się druga z biało-czerwonych Katarzyna Krawczyk.

Monika Michalik Risako Kawai Maryja Mamaszuk Jekaterina £arionowaBrązowy medal igrzysk jest ukoronowaniem kariery 36-letniej Moniki Michalik. Nasza zapaśniczka dwukrotnie stawała na podium mistrzostw świata (2006 i 2007). Dziewięć razy sięgała po krążki mistrzostw Europy. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

* * *

Droga Moniki Michalik do brązowego medalu igrzysk w Rio:

Monika Michalik (Polska) – Risako Kawai (Japonia) 0:5
Monika Michalik (Polska) – Anastazja Grigorjewa (Łotwa) 5:2
Monika Michalik (Polska) – Inna Trażukowa (Rosja) 6:3

Sport.RIRM

drukuj