fot. PAP/EPA

IO w Rio 2016. Zapasy – Matkowska nie wykorzystała szansy w repasażach

Iwona Matkowska – mimo dobrego początku – nie wywalczyła medalu igrzysk w Rio. W kat. do 48 kg (zapasy) Polka dotarła do ćwierćfinału. Po przegranej walce dostała kolejną szansę w repasażach. Marzenia o podium pogrzebała porażką z Patricią Bermudez.


Prze startem rywalizacji Matkowska była wymienia wśród faworytek do olimpijskiego podium. W swojej karierze dwukrotnie sięgała po medale mistrzostw świata – w 2006 roku wywalczyła brąz, zaś w 2014 srebro. Dzisiejsze zmagania początkowo przebiegały po myśli Polki, która dość łatwo dotarła do ćwierćfinału. W nim trafiła jednak na mur nie do przejścia. Gładko uległa Marii Stadnik z Azerbejdżanu, która później zagwarantowała sobie miejsce w finale.

Taki obrót spraw otworzył przed Matkowską drzwi do brązowego medalu. Rywalki były w zasięgu naszej zapaśniczki. Nadzieje prysły już w pierwszym pojedynku repasażowym, w którym Polka przegrała z Patricią Bermudez. Szybka kontra rywalki sprawiła, że nasza zawodniczka musiała odrabiać starty. Sił starczyło na wywalczenie dwóch punktów. Odpowiedź Argentynki i kolejna w jej wykonaniu udana akcja przekreśliła marzenia wicemistrzyni świata z 2014 roku o olimpijskim krążku.

Na pierwszej walce swoją przygodę z igrzyskami zakończyła druga z biało-czerwonych Agnieszka Wieszczek-Kordus (kat. 69 kg). Przypomnijmy, że przed ośmioma laty Polka stanęła na podium olimpiady w Pekinie.

Sport.RIRM

drukuj