Lekkoatletyka. Doskonały rezultat Swobody, Polka bije kolejny rekord

W finale mityngu w St. Poelten – czasem 11,18 sek. – Ewa Swoboda pobiła rekord Polski juniorek w biegu na 100 m. To najlepszy w tym roku wynik na świecie wśród juniorek. Polka wypełniła minima na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i mistrzostwa Europy w Amsterdamie.


Rezultat 11,18 sek. to trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Szybciej od Swobody biegały dotychczas tylko Ewa Kasprzyk i Irena Szewińska.

18-latka utrzymała rewelacyjną formę z sezonu halowego, kiedy to na mityngu Copernicus Cup w Toruniu ustanowiła nowy rekord świata juniorek w biegu na 60 m (7,07 sek.).

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl