Lekkoatletyka. Rekordowa Guba; Fajdek wygrał z Nowickim

Paulina Guba pierwszy raz w karierze posłała kulę poza granicę 19 m. Podczas Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej we Władysławowie Polka pobiła rekord życiowy i wskoczyła na drugie miejsce europejskich list. W najbardziej widowiskowej konkurencji – rzucie młotem mężczyzn – Paweł Fajdek pokonał Wojciecha Nowickiego.


Jeszcze w Bydgoszczy, podczas Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego, wynik poza granicę 19 m był dla Pauliny Guby najważniejszym celem na ten rok. Teraz udało się go zrealizować. Zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin, która od początku sezonu prezentuje wysoką dyspozycję, uzyskała 19,38 m i wygrała konkurs pchnięcia kulą. To jej nowy rekord życiowy i drugi rezultat na listach europejskich.

Z dobrej strony zaprezentowała się druga z naszych pań – Klaudia Kardasz. Po zawodach we Władysławowie 22-latka może pochwalić się wynikiem 18,30 m.

W rywalizacji mężczyzn o triumf rywalizowali Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Doskonałą formę potwierdził ten pierwszy, który będzie głównym kandydatem do mistrzostwa Europy w Berlinie. Wynik 21,13 m jest co prawda sporo gorszy od nowego rekordu Polski (22,08 m), ale wystarczył do pokonania kulomiota AZS-u UWM-u Olsztyn. Bukowiecki zmagał się tym razem z kontuzją ręki. Dodatkowo nie jest jeszcze poukładany technicznie, przez co we Władysławowie stać go było tylko na odległość 20,55 m.

W zmaganiach dyskoboli swoją pierwszą porażkę w historii Festiwalu odnotował Piotr Małachowski (64,24 m). Lepszy od wicemistrza olimpijskiego był doświadczony i utytułowany reprezentant Estonii – Gerd Kanter (64,46 m).

Polscy kibice zacierali ręce na kolejną batalię Pawła Fajdka z Wojciechem Nowickim. Tym razem lepszy okazał się mistrz świata z wynikiem 80,57 m. Liderem światowych list pozostaje brązowy medalista olimpijski z Rio, który we Władysławowie uzyskał 80,13 m.

Pod nieobecność rekordzistki świata Anity Włodarczyk konkurs rzutu młotem pań padł łupem Joanny Fiodorow (73,57 m).

Sport.RIRM

drukuj