Rewelacyjne 800 metrów! Złoto Kszczota, srebro Kuciapskiego!

Dwa medale wywalczyli polscy biegacze w finale biegu na 800 metrów. Podczas rozgrywanych w Zurychu mistrzostw Europy złoty krążek padł łupem Adama Kszczota. Srebro po fantastycznym finiszu powędrowało do rąk Artura Kuciapskiego.

Przed finałem jednym z głównych faworytów do zwycięstwa był Pierre-Ambroise Bosse. Francuz legitymuje się rewelacyjnym tegorocznym rekordem życiowym 1:42.53. Zarówno Marcin Lewandowski, jak i Adam Kszczot biegali w tym sezonie powyżej 1:44.00.

Ten ostatni zachował się bardzo mądrze. Przez cały czas trzymał się w czołówce, a atak w odpowiednim momencie pozwolił mu na zwycięstwo z dużą przewagą nad resztą stawki. O srebrnym medalu Kuciapskiego przesądził fantastyczny finisz. Polak w sprinterskim stylu wyprzedził rywali na ostatnich metrach.

W finale aż trzech zawodników odnotowało swój najszybszy bieg w tym sezonie. Z rekordem życiowym 1:44.89 rywalizację ukończył srebrny medalista mistrzostw. O wielkim rozczarowaniu może mówić Marcin Lewandowski, który ostatecznie znalazł się dopiero na piątej pozycji.

Słaby występ zanotował Pierre-Ambroise Bosse. Na ostatnich metrach Francuz wyraźnie osłabł i ukończył finał na końcu stawki.

Wyniki finały na 800 metrów mężczyzn:

1. Adam Kszczot (Polska)                           1:44.15

2. Artur Kuciapski (Polska)                        1:44.89

3. Mark English (Irlandia)                             1:45.03

4. Andreas Bube (Dania)                               1:45.21

5. Marcin Lewandowski (Polska)               1:45.78

6. Amel Tuka (Bośnia i Hercegowina)          1:46.12

7. Jozef Repcik (Słowacja)                            1:46.29

8. Pierre-Ambroise Bosse (Francja)              1:46.55

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl