Diamentowa Liga. Adam Kszczot pierwszy na 1000 m z rekordem Polski

Mistrz Europy na 800 m Adam Kszczot (RKS Łódź) wynikiem 2.15,72, lepszym od rekordu Polski, wygrał bieg na 1000 m w ostatnim w tym roku mityngu Diamentowej Ligi na Stadionie Króla Baudoina I w Brukseli. Trzeci był Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz).

Lekkoatleta Zawiszy, złoty medalista mistrzostw kontynentu z Barcelony (2010), uzyskał czas 2.15,79, o trzy setne sekundy gorszy od rekordu kraju, który w piątkowy wieczór odebrał mu Kszczot. Rezultat 2.15,76 uzyskał we wrześniu 2011 roku w Rabacie. Polaków rozdzielił ubiegłoroczny mistrz świata z Moskwy na 800 m, dwukrotny halowy mistrz globu (Stambuł 2012, Sopot 2014) Etiopczyk Mohammed Aman – 2.15,75.

Na brukselskim stadionie wystąpi w sumie jedenaścioro polskich lekkoatletów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl