IO w Rio 2016. Rewelacyjna 20-latka z rekordem Polski w rzucie oszczepem!

Tego nikt się nie spodziewał – Maria Andrejczyk z fantastycznym wynikiem 67,11 m wygrała eliminacje rzutu oszczepem kobiet. To najlepszy w tym roku rezultat na świecie i nowy rekord Polski. 10. miejsce w finale 1500 m zajęła Sofia Ennaoui.


Maria AndrejczykNa ostatnim czempionacie Starego Kontynentu nie była w stanie zbliżyć się do granicy 60 m. Przed rokiem w Pekinie rezultat 56,75 m dał jej dopiero 28. lokatę w eliminacjach. 20-letnia Maria Andrejczyk do Rio przyjechała z rekordem życiowym 64,08 m. W pierwszej eliminacyjnej próbie poprawiła go o przeszło 3 m. 67,11 m – to nowy rekord Polski i najlepszy w tym roku wynik na świecie.

* * *

Sofia EnnaouiPozostałe zmagania nie były już tak udane dla polskich lekkoatletów. Sofia Ennaoui nie nawiązała wyrównanej walki z utytułowanymi rywalkami i finał biegu na 1500 m zakończyła na 10. pozycji. Wygrała Faith Chepngetich Kipyegon z Kenii, która na finiszu wyprzedziła Genzebe Dibabę z Etiopii.

Na 12. lokacie zmagania w trójskoku zakończył wicemistrz Europy – Karol Hoffmann. Polak skoczył zdecydowanie słabiej niż w eliminacjach – 16,31 m. Gdyby powtórzył odległość uzyskaną na czempionacie Starego Kontynentu w Amsterdamie, otarłby się o podium.

* * *

Joanna Linkiewicz i Ristananna TraceyPółfinału biegu na 400 m przez płotki nie zdołały przebrnąć Joanna Linkiewicz i Emilia Ankiewicz. O ile wicemistrzyni Europy z Amsterdamu swój bieg ukończyła na trzeciej pozycji, zachowując szansę na awans z czasem, o tyle jej rodaczka – prezentując się słabiej niż w eliminacjach – przekraczając linię mety była pewna, że nie wystąpi w finale. Ostatecznie czas 55,35 sek. dał Linkiewicz 10. pozycję, która nie uprawniała do występu w wyścigu medalowym.

Półfinałów 110 m przez płotki nie przebrnął Damian Czykier. Rezultat 13,50 sek. dał mu 14. pozycję.

* * *

Podsumowanie wtorkowego występu polskich lekkoatletów:

Karolina Kołeczek: 6. miejsce w biegu eliminacyjnym – brak awansu do półfinału
Karol Zalewski: 5. miejsce w biegu eliminacyjnym – brak awansu do półfinału
Karol Hoffmann: 12. miejsce w finale trójskoku
Maria Andrejczyk: 1. miejsce w eliminacjach rzutu oszczepem – awans do finału
Damian Czykier: 3. miejsce w biegu półfinałowym na 110 m przez płotki – brak awansu do finału
Joanna Linkiewicz: 3. miejsce w biegu eliminacyjnym na 400 m przez płotki – brak awansu do finału
Emilia Ankiewicz: 7. miejsce w biegu eliminacyjnym na 400 m przez płotki – brak awansu do finału
Sofia Ennaoui: 10. miejsce w finale biegu na 1500 m

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl