Lekkoatletyczne ME. Szóste złoto! Polska sztafeta pań bezkonkurencyjna!

Justyna Święty-Ersetic tylko na moment pozwoliła wyprzedzić się rywalce, by później skontrować i dowieźć kolejne złoto! Sztafeta pań 4 x 400 m sięgnęła po mistrzostwo Europy. Skład uzupełniły: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz.


Dwie z Polek miały w nogach wcześniejszy bieg indywidualny. Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan – niesione euforią – musiały wspiąć się na wyższy swoich możliwości. Czasu na odpoczynek nie było dużo, bo ledwie półtora godziny.

Rozpoczęła mistrzyni Polski Małgorzata Hołub-Kowalik. Polka trzymała się z przodu stawki, co było widać, kiedy Iga Baumgart-Witan zeszła do wewnętrznej. Finalistka rywalizacji indywidualnej zaatakowała na ostatniej prostej i wyprowadziła sztafetę na pierwsze miejsce. Po niej pałeczkę przejęła Patrycja Wyciszkiewicz.

Zawodniczka Olimpii Poznań nie oddała pierwszego miejsca. Naciskana przez rywalki dalsze losy sztafety powierzyła w ręce, a właściwie w nogi, Justyny Święty-Ersetic. Liderka biało-czerwonych ruszyła. W połowie dystansu dała się wyprzedzić Francuzce. Skontrowała ją na finiszu i jako pierwsza przekroczyła linię mety.

Biało-czerwone wygrały z czasem 3:26,59. Drugie były Francuzki. Brązowe medale padły łupem drugich na świecie – Brytyjek.

* * *

Wyniki:

1. Polska – 3:26,59
2. Francja – 3:27,17
3. Wielka Brytania – 3:27,40
4. Belgia – 3:27,69
5. Włochy – 3:28,62
6. Niemcy – 3:30,33
7. Rumunia – 3:32,15
8. Słowacja – 3:32,22

* * *

W rywalizacji męskich sztafet 4 x 400 m Polacy nie wywalczyli medalu. Zespół w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Kajetan Duszyński zajął piąte miejsce. Wygrali Belgowie przed Brytyjczykami i Hiszpanami.

Sport.RIRM

drukuj