Doskonałe eliminacje naszych biegaczy na ME w Zurychu

Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) wygrał czasem 8.31,62 eliminacje biegu na 3000 m z przeszkodami 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Do finału awansował także drugi z Polaków Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów). 

Demczyszak wygrał drugą serię kwalifikacji i był to najlepszy rezultat tego dnia. Wcześniej w swoim biegu triumfował Zalewski – 8.35,44.

Zalewski do Szwajcarii przyleciał z drugim czasem na europejskich listach. Szybciej w tym sezonie biegał od niego tylko Mahiedine Mekhissi-Benabbad. Francuz również zakwalifikował się do finału – był piąty w drugiej serii.

Finał zaplanowany jest na czwartek na godz. 20.45.

Jakub Krzewina, Łukasz Krawczuk (obaj WKS Śląsk Wrocław) i Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) awansowali do środowego półfinału biegu na 400 metrów 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu.

Najlepiej w eliminacjach wypadł mistrz Polski Krzewina, który wygrał swoją serię wynikiem 45,68. To trzeci rezultat w karierze podopiecznego Józefa Lisowskiego. W trakcie mistrzostw kraju w Szczecinie wyrównał rekord życiowy – 45,11. W Szwajcarii wymieniany jest jako jeden z kandydatów do medalu.

Krawczuk miał czas 45,92 i był trzeci w serii. Z kolei Omelko musiał czekać na czasy rywali. W swoim biegu był piąty i miał 46,10, a bezpośredni awans zapewnionych miało czterech pierwszych zawodników z każdej serii oraz czterech z najlepszymi rezultatami. Trenujący z Markiem Rożejem lekkoatleta znalazł się w tej drugiej grupie.

Najszybszy w eliminacjach był Brytyjczyk Martyn Rooney – 45,48.

Półfinały 400 m zaplanowane są na środę na godz. 18.45.

PAP/Sport/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl