fot. PAP/Adam Warżawa

Lekkoatletyczne HME. Sofia Ennaoui druga na 1500 m

Sofia Ennaoui wywalczyła srebrny medal HME w Glasgow. Na dystansie 1500 m przegrała tylko z Brytyjką Laurą Muir.


Tutaj poprzeczka była zawieszona jeszcze wyżej niż w przypadku Marcina Lewandowskiego. Faworytką biegu była ulubienica gospodarzy Laura Muir, która w tym sezonie biegała już ponad 3 sekundy szybciej od Sofii Ennaoui.

Polka od początku trzymała się na drugiej pozycji. Mocne tempo podyktowała Brytyjka. Nie czekała na ostatnie okrążenie. Zdecydowała się na długi finisz i była kilka metrów przed rywalkami. Nasza „Zosia” trzymała się dzielnie na drugim miejscu. Na ostatnim łuku było już wiadomo, że Muir biegnie po złoto. Ennaoui musiała bronić się przed atakami Ciary Mageean. Wytrzymała, na metę wpadła tuż przed Irlandką.

To drugi medal „Zosi” w Halowych Mistrzostwach Europy. Przed dwoma laty w Belgradzie była trzecia. W Berlinie – na otwartym stadionie – sięgnęła po wicemistrzostwo Starego Kontynentu.

* * *

Wyniki:

1. Laura Muir (Wielka Brytania) – 4:05.92
2. Sofia Ennaoui (Polska) – 4:09.30
3. Ciara Mageean (Irlandia) – 4:09.43
4. Katsiaryna Karneyenka (Białoruś) – 4:11.59
5. Daryia Barysevich (Białoruś) – 4:11.92
6. Simona Vrzalova (Czechy) – 4:12.16
7. Claudia Bobocea (Rumunia) – 4:13.40
8. Marta Peres (Hiszpania) – 4:13.56
9. Amela Terzić (Serbia) – 4:24.20

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl